Bundesliga: Szalai duplázott, a Hoffenheim legyőzte Sallai új csapatát

2018.09.01. 17:31
Szalai Ádám két meccsen három gólnál tart a Bundesligában a szezonban (Fotó: AFP)
Szalai Ádám duplájának is köszönhetően a Hoffenheim labdarúgócsapata 3–1-re legyőzte hazai pályán a Freiburgot a német Bundesliga második fordulójában. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a találkozót, a vendégek új igazolása, Sallai Roland nem volt a keretben.

A Bayern München ellen a nyitó fordulóban beköszönt Szalai Ádám, aki a Freiburg elleni hazai bajnokin is a kezdőben kapott helyet. Rárontott ellenfelére a házigazda, a hatodik percben Szalai lövését védte a kapus, a kipattanót Leonardo Bittencourt a hálóba pofozta, de a videobíró közbeszólt – maradt a 0–0 lesállás miatt.

Szalai még a szünet előtt sárga lapot kapott, a Hoffenheimnek pedig két kényszerű cserét is végre kellett hajtania, miközben a Freiburg megszerezte a vezetést. A második félidőben aztán jött a fordulat. Az 50. percben egy jobb oldali beadást Szalai megcsúsztatott, a kapus és a védők ügyetlenkedése után visszakerült elé a labda, és az üres kapuba gurított (1–1).

Alig tizenhárom perccel később megduplázta saját és csapata góljainak számát a magyar válogatott csatár. Nico Schulz adott középre laposan a bal oldalról, a berobbanó Szalai Ádám pedig néhány lépésről a hálóba belsőzött. Szalainak ez volt a harmadik gólja ebben a szezonban második Bundesliga-mérkőzésén (2–1).

A végeredményt a vb-ezüstérmes Andrej Kramaric állította be a kinyíló Freiburg-védelem hibáját kihasználva. A Hoffenheim 3–1-re legyőzte a Freiburgot, a következő fordulóban a válogatott szünet után az újonc Fortuna Düsseldorfhoz látogat.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Hoffenheim–Freiburg 3–1
(Szalai 50., 63., Kramaric 94., ill. Heintz 36.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 1–3 (Bailey 24., ill. Özcan 36. – öngól, Weghorst 55., Steffen 60.)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–2 (Haller 49. – 11-esből, ill. Oszako 21., Rashica 96.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Gregoritsch 12., ill. Plea 68.)
Nürnberg–Mainz 1–1 (Ishak 48., ill. Mateta 25.)