Sallaira eltiltás vár, de győzött a Freiburg a Darmstadt ellen

P. K.P. K.
2024.04.14. 17:40
Darmstadt 98 - SC Freiburg
Sallai Roland a 4. percben kapott sárga lapot a Darmstadt ellen (Fotó: AFP)
A Bundesliga 29. fordulójában a Freiburg Sallai Rolanddal a soraiban nyert a Darmstadt vendégeként, a magyar támadó újabb sárga lapja miatt a következő meccsen nem szerepelhet.

Az előzetes híreknek megfelelően a Darmstadt elleni idegenbeli bajnokin visszatért a Freiburg kezdőcsapatába korábbi kisebb sérülése után a magyar válogatott támadó, Sallai Roland, akinek sérülése miatt egy meccset kellett kihagynia, legutóbb pedig csereként állt be az RB Leipzig ellen.

Sallai számára nem indult jól a meccs, a 4. percben magas láb miatt sárga lapot kapott, és mivel ez az ötödik sárga lapos figyelmeztetése az idényben, a következő körben, a Mainz ellen nem szerepelhet eltiltás miatt.

A Freiburg egyébként jó meccset produkált a Darmstadt ellen, ugyanis már az első félidőben megszerezte a vezetést: az osztrák Michael Gregoritsch jobbról középre passzolt labdájából a japán Doan Ricu lőtt egyből a kapuba. A Freiburg a második félidőben meg is őrizte az előnyét, így folytatta a bajnokságban március 10. óta tartó, vagyis most már öt meccset számláló egy győzelem, egy vereség szériáját (legutóbb kikapott Lipcsében).

Sallai Rolandot a 72. percben lecserélték, Szalai Attila pedig ezúttal is a kispadról nézte végig a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Darmstadt–Freiburg 0–1 (Doan 36.)
Később
17.30: Bayer Leverkusen–Werder Bremen (Tv: Arena4)

SZOMBATI JÁTSZOTTÁK
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 3–0 (Guirassy 11., Undav 14., Lewelling 37.)
Bayern München–1. FC Köln 2–0 (Guerreiro 65., Th. Müller 90+3.)
Mainz–Hoffenheim 4–1 (Burkardt 47., Mwene 51., Gruda 63., Onisiwo 88., ill. Kaderabek 19.)
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–2 (Wöber 36., ill. Sabitzer 22., 28. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Adeyemi (55., Dortmund)
RB Leipzig–Wolfsburg 3–0 (Olmo 13., Sesko 68., Openda 82.)
Bochum–Heidenheim 1–1 (K. Schlotterbeck 90., ill. K. Schlotterbeck 81. – öngól)