Bundesliga: az Augusburg simán megverte az Union Berlint

T. Z.T. Z.
2024.04.12. 22:25
FC Augsburg - 1. FC Union Berlin
Az Augsburg sima győzelemnek örülhetett az Union Berlin ellen (Fotó: Getty Images)
Az Augsburg 2–0-a legyőzte a Schäfer Andrással felálló Union Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén.

A forduló előtt az Augsburg a hetedik, az Union Berlin pedig a 13. helyen állt, így az előzetes esélyek hazai sikert ígértek. Már csak azért is, mert az Union a legutóbbi öt Bundesliga-mérkőzésén csupán két gólt tudott szerezni. A vendégeknél Schäfer András a kezdőcsapatban kapott lehetőséget edzőjétől és végigjátszotta a meccset.

A gól nélküli első félidő után egy hatalmas egyéni hiba hozta meg az Augsburg vezető találatát: a 48. percben Diogo Leite borzalmas hazaadására lecsapott Phillip Tietz, aki innen már könnyedén vette be a berlini együttes kapuját.

A folytatásban is az Augsburg irányította a találkozót, amelyet a 82. percben végleg el is döntött: Sven Michel volt eredményes, a gólt videózták, de végül nem állapítottak meg lesállást, így a hazaiak a második góljukat is megszerezték, és ezzel ki is alakították a végeredményt. 2–0