Bundesliga: a Leverkusen újabb győzelmével 10 pontra növelte az előnyét!

Pór KárolyPór Károly
2024.03.03. 17:28
Jeremie Frimpong (középen) szerezte a Leverkusen első gólját a Köln ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Bayer Leverkusen a 14. perctől emberelőnyben játszva 2–0-ra győzött az 1. FC Köln otthonában, ezzel tíz pontra növelte előnyét a tabellán a 2. helyen álló, címvédő Bayern Münchennel szemben.

A legutóbbi öt tétmeccsét kivétel nélkül megnyerő listavezető Bayer Leverkusen abban a tudatban léphetett pályára a három mérkőzés óta nyeretlen, 16. helyen álló 1. FC Köln vendégeként, hogy egy újabb győzelemmel tíz pontra növelheti előnyét a tabella élén a 2. helyen álló, pénteken Freiburgban ikszelő Bayern Münchennel szemben.

A Leverkusen már a 14. percben előnybe került a Köln ellen, igaz, nem gólelőnybe, hanem emberelőnybe, ugyanis Jan Thielmann egy durva belépőt követően, videózás után piros lapot kapott. A Bayer a szünetig gólra is váltotta az emberelőnyt. A 37. percben bal oldali kényszerítő végén Florian Wirtz lövését még védte a kapus, de visszakerült a labda a vendégekhez, és egy perccel később a cseh Patrik Schick bal oldali beadására a holland válogatott Jeremie Frimpong érkezett középen és közvetlen közelről a kapuba lőtt (ez volt a nyolcadik találata a bajnokságban ebben az idényben). 0–1

Az első félidőben mindkét csapat előtt adódott még helyzet, de az eredmény már nem változott. A második félidő első nagy lehetőségét az örmény Szargisz Adamjan hagyta ki hazai részről, hét méterről a kapufát találva el. A kimaradt kölni helyzet megbosszulta magát, a 73. percben a kilencedik bajnoki gólját szerző spanyol Grimaldo a bal oldalról éles szögből betalált, eldöntve a három pont sorsát. 0–2

A Leverkusen úgy nyerte meg sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzését (és a hatodik tétmeccsét), hogy ezeken a találkozókon 11 gólt szerzett és csak kettőt kapott. Ezt nézve, tíz fordulóval az idény vége előtt – és annak tudatában, hogy Xabi Alonso vezetőedző csapata már tíz ponttal vezet a 2. helyen álló Bayern előtt – egyre nehezebb elképzelni, hogy nem a gyógyszergyáriak nyerik meg idén a bajnokságot, történetük során először.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 0–2 (Frimpong 38., Grimaldo 73.)
KÉSŐBB
17.30: Hoffenheim–Werder Bremen (Tv: Arena4)

SZOMBATON RENDEZTÉK
Darmstadt–Augsburg 0–6 (Tietz 1., 85., Jensen 12., Demirovic 20., 29., Vargas 25.)
Heidenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Pieringer 59., ill. Gimber 39.– öngól, N. Nkounkou 49.)
Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Burkardt 12., ill. Ngoumou 55.)
Kiállítva: Kohr (84. Mainz)
Union Berlin–Borussia Dortmund 0–2 (Adeyemi 41., Maatsen 90.)
Bochum–RB Leipzig 1–4 (Wittek 7., ill. Dani Olmo 30., Openda 68., Ordec 71. – öngól, Pulsen 73.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–3 (Maehle 50., Nmecha 83., ill. Guirassy 14., 53., Vagnoman 77.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Bayern München 2–2 (Ch. Günter 12., Höler 87., ill. Tel 35., Musiala 75.)