Bundesliga: 94. percben született góllal nyert az első helyen álló Leverkusen

B. D. K.B. D. K.
2024.01.13. 17:39
A ráadásban született a kék mezes Leverkusen győztes gólja (Fotó: Getty Images)
A listavezető Bayer Leverkusen 1–0-ra nyert az Augsburg vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának szombati játéknapján, míg az Eintracht Frankfurt meglepetésre Lipcsében győzött.

Nagyon kevés gólt hozott az öt délutáni mérkőzés. Az első félidőben három gólt láthattunk, a Köln, a Wolfsburg és a Frankfurt tudott vezetést szerezni.

Az éllovas Bayer Leverkusen az Augsburg otthonában kezdte az évet, és úgy tűnt, a hajrához érve hátrányba kerül, dePhillip Tietz gólját les miatt nem adták meg. Úgy nézett ki, érvényes gólt már nem fogunk látni, aztán Exequiel Palacios révén a 94. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot a Leverkusen (0–1). VIDEÓ ITT!

A magyar érdekeltségű meccsek közül Sallai Roland kezdett a Freiburgban és végig a pályán volt, mígSchäfer András az Union Berlinben a kispadon kapott helyet, aztán a 69. percben beállt. Gól nem született.

Az RB Leipzigben ezúttal sem Gulácsi Péter védett, Willi Orbán pedig továbbra is sérüléssel küzd. A lipcseiek az első játékrészben hátrányba kerültek a Frankfurt ellen, a 7. percbenAnsgar Knauff érkezett jó ütemben egy középre tett labdára (0–1). Az eredmény már nem változott, így meglepetésre a vendégek győztek.

A MainzSilvan Widmer parádés góljával mentett meg egy pontot a Wolfsburg ellen (1–1). VIDEÓ ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Augsburg–Bayer Leverkusen 0–1 (Palacios 90+4.)
Freiburg–Union Berlin 0–0
1. FC Köln–Heidenheim 1–1 (Selke 29., ill. Busch 55.)
Mainz–Wolfsburg 1–1 (Widmer 61., ill. Cerny 12.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 0–1 (Knauff 7.)
Később

18.30: Darmstadt–Borussia Dortmund (Tv: Arena4)

VASÁRNAP PROGRAM
15.30:
Bochum–Werder Bremen (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hoffenheim 3–0 (Musiala 18., 70., Kane 90.)
Kiállítva: Prömel (Hoffenheim, 74.)

A 13. fordulóból elmaradt Bayern München–Union Berlin mérkőzést január 24-én rendezik.

1. Bayer Leverkusen 17 14 3 47–12 +35 45
2. Bayern München 16 13 2 1 52–15 +37 41
3. VfB Stuttgart 16 11 1 4 37–19 +18 34
4. RB Leipzig 17 10 3 4 38–18 +20 33
5. Eintracht Frankfurt 17 7 6 4 27–20 +7 27
6. Borussia Dortmund 16 7 6 3 30–25 +5 27
7. Freiburg 17 7 4 6 21–26 –5 25
8. Hoffenheim 17 7 3 7 32–33 –1 24