Bundesliga: öt gól, piros lap – a Lipcse kiváló meccsen nyert Dortmundban

T. Z.T. Z.
2023.12.09. 20:47
Rendkívül mozgalmas meccset hozott a szombati játéknap Bundesliga-rangadója (Fotó: Getty Images)
Az RB Leipzig parázs hangulatú mérkőzésen 3–2-re győzött a 15. perctől emberhátrányban futballozó Dortmund otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Kiemelt fontosságú találkozóra készültek a csapatok a Signal Iduna Parkban, ahol a hazaiaknak megvolt a lehetőségük arra, hogy egy győzelemmel megelőzzék a tabellán a negyedik Lipcsét. A vendégeknél nem volt magyar játékos a kezdőben, miután Gulácsi Péter csak a kispadon kapott helyet, Willi Orbán sérülése pedig továbbra sem jött rendbe.

Ahogy az illik, rangadóhoz méltó tempót diktáltak a csapatok már az első percektől kezdve. Valamelyest aktívabb volt a Dortmund, de a Lipcsét sem lehetett passzivitással vádolni. A 12. percben vitatott jelenetéhez érkezett a találkozó: a felezővonalnál még épphogy nem leshelyzetben ugrott ki Openda, akit egyedül Mats Hummels vett üldözőbe. A rutinos védő szemmértékre a tizenhatos vonalanál elkaszálta a lipcsei játékost, amiért a játékvezető elsőre tizenegyest ítélt a vendégeknek és sárga lapot adott a vétkes védőnek. Azonban többperces VAR-vizsgálat következett, ennek következtében a bíró végül megváltoztatta ítéletét: kiállította Hummelst és szabadrúgást ítélt a Lipcsének. A szabadrúgásból aztán nem lett semmi, így a csapatok egy új helyzetből folytatták a ki-ki küzdelmet.

A meccs első góljára 32 percet kellett várni: ekkor Rami Benszebaini ugyan jó ütemben ugrott fel támadójával, de szerencsétlen irányba bólintotta a labdát, ami így pont a saját kapujában kötött ki (öngól). Megszerezte tehát a vezetést az emberelőnyben futballozó Lipcse. 0–1

A félidő hajrára aztán minden erejét összeszedte a Dortmund, amely egymás után kétszer is komolyan tesztelte Blaswichot. Az első játékrész hosszabbításában azonban már a vendégek kapusa sem tudott segíteni, egy beívelés után Niklas Süle kihasználta a védők helyezkedési hibáját és elegáns mozdulattal a kapuba belsőzött. 1–1

A második félidőben is remek tempót diktáltak a csapatok, a Dortmund emberhátrányban is becsülettel küzdött, míg a Lipcse érezhetően a három pont megszerzésére törekedett. Az 54. percben Simons lövését még hárította Kobel, a kipattanóra szemfülesen érkező Christoph Baumgartner lövésénél azonban már tehetlen volt. 1–2

A mérkőzés a legutolsó pillanatig nyílt maradt, annak ellenére, hogy a 91. percben Yussuf Poulsen is betalált a dortmundi kapuba (1–3), és ekkor úgy tűnt, ezzel garantálja az izgalommentes utolsó perceket. Ám nem így lett, a 93. percben Niclas Füllkrug góljával visszajött a meccsbe a Dortmund (2–3), amely a fennmaradó három percben óriási rohamokat indított az egyenlítésért. A hazaiak előtt több lehetőség is adódott, a lipcseiek azonban valahogy átvészelték az embert próbáló pillanatokat, és elhozták a három pontot Dortmundból.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Borussia Dortmund–RB Leipzig 2–3 (Süle 45+1., Füllkrug 90+3., ill. Benszebaini 32.– öngól, Baumgartner 54., Poulsen 91.)
Kiállítva: Hummels (15., Dortmund)

KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Bayern München 5–1
(Marmus 12., Ebimbe 31., 50., H. Larsson 36., Knauff 60., ill. Kimmich 44.)
Heidenheim–Darmstadt 3–2 (Schöppner 42., Mainka 69., 71., ill. Skarke 52., Maloney 60 – öngól)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Volland 23. – 11-esből, Hollerbach 50., Kaufmann 75., ill. Pléa 77.)
Werder Bremen–Augsburg 2–0 (Stark 39., Ducksch 65.)
Wolfsburg–Freiburg 0–1 (Gregoritsch 74.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Bochum 3–1 (Masovics 32. – öngól, Kramaric 43., Bebou 76., ill. Paciencia 90.)