Bundesliga: nehezen harcolta ki a döntetlent a Leverkusen a Stuttgart otthonában

S. B.S. B.
2023.12.10. 17:29
Nem bírt egymással a Stuttgart és a Leverkusen (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen 1–1-es döntetlent játszott a VfB Stuttgart otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

VFB STUTTGART–BAYER LEVERKUSEN

A stuttgartiak rendkívüli lendülettel játszottak az első félidőben, szinte folyamatosan a listavezető kapuja előtt voltak és megállás nélkül bombázták is azt. Nem meglepő módon így nekik sikerült megszerezni a vezetést a 40. percben. Egy csodálatos összjáték végén Chris Führich került hatalmas ziccerbe és csak be kellett gurítani a labdát a hálóba (VIDEÓ ITT!), hogy előnyhöz juttassa a hazaiakat.

A fordulás után azonban hamar fordult a játék képe. A 47. percben gyorsan letámadták a Stuttgart kapuját a vendégek és Victor Boniface pontos passzából Florian Wirtz kiegyenlítette az állást (VIDEÓ ITT!). Ezt követően sok izgalomban már nem lehetett részünk, még mindkét fél ki tudott harcolni pár helyzetet, de ezek rendre kimaradtak – maradt az 1–1.

KÖLN–MAINZ

A kiesőjelöltek csatáján a Mainz egyből irányítani kezdett és szinte az egész első játékrészen keresztül dominált, de gólt nem sikerült szereznie. A fordulás után azonban minkét csapat szinte teljesen visszahúzódott, így egy felejthető 0–0 lett a mérkőzés vége.

Eintracht Frankfurt–Bayern München 5–1
(Marmus 12., Dina Ebimbe 31., 50., H. Larsson 36., Knauff 60., ill. Kimmich 44.)
Heidenheim–Darmstadt 3–2 (Schöppner 42., Mainka 69., 71., ill. Skarke 52., Maloney 60 – öngól)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Volland 23. – 11-esből, Hollerbach 50., Kaufmann 75., ill. Pléa 77.)
Werder Bremen–Augsburg 2–0 (Stark 39., Ducksch 65.)
Wolfsburg–Freiburg 0–1 (Gregoritsch 74.)

Borussia Dortmund–RB Leipzig 2–3 (Süle 45+1., Füllkrug 90+3., ill. Benszebaini 32.– öngól, Baumgartner 54., Poulsen 91.)
Kiállítva: Hummels (15., Dortmund)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Bochum 3–1 (Masovics 32. – öngól, Kramaric 43., Bebou 76., ill. Paciencia 90.)

1. Bayer Leverkusen 14 11 3 39–12 +27 36
2. Bayern München 13 10 2 1 44–14 +30 32
3. VfB Stuttgart 14 10 1 3 34–16 +18 31
4. RB Leipzig 14 9 2 3 34–15 +19 29
5. Borussia Dortmund 14 7 4 3 28–23 +5 25
6. Hoffenheim 14 7 2 5 28–24 +4 23
7. Eintracht Frankfurt 14 5 6 3 24–16 +8 21
8. Freiburg 14 6 3 5 17–23 –6 21