Bundesliga: megállíthatatlan a Leverkusen; kikapott Mainzban az RB Leipzig

CS. M.CS. M.
2023.11.04. 17:30
Grimaldo szélső védőként már 5 gólnál jár a Leverkusenben (Fotó: Getty Images)
A Leverkusen 3–2-re legyőzte a Hoffenheimet, a Mainz 2–0-ra nyert az RB Leipzig ellen, míg a Freiburg a hosszabbításban egyenlítve 3–3-as döntetlent játszott a Mönchengladbachhal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának szombati játéknapján.

HOFFENHEIM–LEVERKUSEN 2–3

Hogy is lehetne unalmas egy Levekusen-bajnoki a 2023–2024-es idényben? Természetesen ez sem volt az, de erről ezúttal nemcsak Xabi Alonsóék szemkápráztató játéka tehet, hanem a Hoffenheim is. A tabellát vezető gyógyszergyáriak Florian Wirtz és Alejandro Grimaldo góljával már kettővel is vezettek, de az 56. és az 58. percben jött két találat, ami az egyenlítést jelentette.

Végül azonban be tudta húzni a meccset a Leverkusen: a 70. percben újra Grimaldo köszönt be, így a Benficától szerződtetett szélső védő már 5 gólnál és 3 gólpassznál jár. A Leverkusen 28 pontos, s már biztos, hogy a folytatást is az élről várja.

FREIBURG–MÖNCHENGLADBACH 3–3

A sérült Sallai Roland nélkül felálló hazaiak a 7. percben ugyan vezetést szereztek, a 39. percre már kétgólos hátrányban voltak (1–3). Innen jött össze az egyenlítés: a 71. percben előbb a szépítő gól lett meg, majd az olasz gólvágó, Vincenzo Grifo a 94. percben értékesítette a csapatának megítélt tizenegyest.

MAINZ–RB LEIPZIG 2–0

Ezúttal is a sérült Willi Orbán és a kispadra szorult Gulácsi Péter nélkül állt fel az RB Leipzig, amely a Hertha BSC elleni kupakiesés után edzőváltáson áteső Mainz otthonában lépett pályára. Bár a mezőnyfölény megvolt, a helyzetek kialakításával meggyűlt a baja a lipcseieknek, mi több: vereség lett a vége. A Mainz a 76. és a 80. percben volt eredményes.

A Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző Union Berlin már 14 perc alatt kétgólos hátrányba került a Frankfurt vendéglátójaként, majd 3–0-ra kikapott, így továbbra is a 16., osztályozós helyen áll a tavaszi negyedik hely után. A Köln és az Augsburg 25 perc után egy-egy góllal jelentkezett egymás ellen, és a vége is döntetlen lett (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Freiburg–Mönchengladbach 3–3
(Höler 7., Wiesshaupt 71., Grifo 90+4. – 11-esből, ill. Siebatcheu 25., Pléa 29., Weigl 39. – 11-esből)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–3 (Stach 56., Weghorst 58., ill. Wirtz 9., Grimaldo 45+1., 70.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (Maina 16., ill. Tietz 25.)
Mainz–RB Leipzig 2–0 (Li Dzse Szung 76., Barriero 82.)
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 0–3 (Marmus 2., 14., Nacho 82.)