Bundesliga: nincs itt semmi látnivaló, a Leverkusen hozta a kötelezőt

2023.10.08. 17:45
Jonas Hofmann (7) gólját ünnepli, később még egy gólpassznak is örülhetett (Fotó: Getty Images)
A német Bundesliga 7. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Bayer Leverkusen könnyedén szállította a győzelmet a sereghajtó Köln elleni bajnokin: 3–0-ra nyert hazai pályán, ezzel visszavette az első helyet a tabellán.

Kevés egyértelműbb fix egyes meccs létezik annál, amikor a nyeretlen sereghajtó látogat a veretlen dobogós otthonába, és az első vasárnapi német élvonalbeli meccs, a Leverkusen–Köln találkozó pont ilyen volt.

A három vereséggel érkező kölniek a 22. percig bírták kapott gól nélkül, akkor végletekig kijátszott hazai támadás végén Jonas Hofmann pofozta a labdát az ötös vonaláról a kapuba. Tíz perccel később újabb mintaszerű akció végén Jeremie Frimpong belsőzött jobbról az üresen tátongó kapuba Alejandro Grimaldo balról érkező kiváló beadásából.

A Bayer már az első félidőben is egyértelműen ellenfele fölé kerekedett, és a fordulás után sem állt le. A második félidő közepén ráadásul szinte lemásolták második góljukat a hazaiak, azzal az apró különbséggel, hogy ezúttal jobbról – Hofmanntól – érkezett a lapos beadás, a túloldalon pedig Victor Boniface-nak már nem volt nehéz dolga a kapuba passzolni közelről, 3–0.

Győzelmével a Leverkusen a tabella élére ugrott, pontosabban szólva, megőrizte a forduló előtti helyezését, míg a Köln hét forduló után egyetlen döntetlennel továbbra is az utolsó helyet foglalja el.