Bundesliga: a sérült Sallai nélkül, öngóllal kapott ki a Freiburg – videó

2023.10.29. 19:50
Wirtz (balra) és Hofmann a leverkuseni gólszerzők (Fotó: Getty Images)
A német Bundesliga 9. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén a listavezető Bayer Leverkusen 2–1-re győzött a hét közben megsérülő Sallai Rolandot nélkülöző Freiburgot fogadva.

Győzelmi kényszerben lépett pályára a Freiburg ellen a Leverkusen, feltéve, hogy a forduló után is meg akarta tartani az éllovas pozícióját, és miért ne akarta volna? Ennek fényében nagy lendülettel kezdett a házigazda, ám sokáig vaktölténnyel tüzelt, nem talált kaput Xabi Alonso csapata. Aztán amikor ez először sikerült, abból gól is született: Florian Wirtz a 36. percben vagy háromszor összecsomózta Nicolas Hofler lábait a tizenhatos jobb oldalán, majd kilőtte a kapu hosszú oldalát (VIDEÓ ITT).

Fordulás után maradt fölényben a Leverkusen, és negyedóra játék után növelte is az előnyét, mégpedig nem mindennapi öngóllal: Jonas Hofmann vállalkozott lövésre 19 méterről, a labda azonban a jobb kapufa tövét találta el, ám onnan a vetődő Noah Atubolu kapus hátára pattant, így gurult át a gólvonalon (VIDEÓ ITT).

A Freiburg a második gól után megélénkült, egy szöglet után Manuel Gulde csúsztatott fejesével szépíteni tudott (VIDEÓ ITT), ám az egyenlítés már nem jött össze neki. A Leverkusen ismét a tabella élére állt, s immár kilencedik bajnokiján is veretlen maradt.2–1

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–1
(Wirtz 36., Atubolu 60. – öngól, ill. Gulde 70.)
KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 3–3
(Marmus 8., 23. – az első 11-esből, Csaibi 68., ill. Sabitzer 45+1., Moukoko 54., Brandt 82.)

SZOMBATON
RB Leipzig–1. FC Köln 6–0
(Werner 15. – 11-esből, Openda 40., 45+3., Raum 43., Sesko 88., Baumgartner 90+1.)
Kiállítva: Olesen (Köln, 80.)
Augsburg–Wolfsburg 3–2 (Tietz 17., Bornauw 79. – öngól, Engels 81., ill. Wind 35., Majer 45. – 11-esből)
Kiállítva: Uduokhai (Augsburg, 87.)
Bayern München–Darmstadt 8–0 (Kane 51., 69., 88., L. Sané 56., 64., Musiala 60., 76., Th. Müller 71.)
Kiállítva: Kimmich (4.), ill. Gjasula (21.), Maglica (41.)
Mönchengladbach–Heidenheim 2–1
(Pléa 3., Föhrenbach 51. – öngól, ill. Dinkci 37.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 2–3 (Führich 61., Undav 73., ill. Prömel 4., Weghorst 21. – 11-esből, Skov 66.)
Werder Bremen–Union Berlin 2–0 (Knoche 38. – öngól, Duksch 75.)
Kiállítva: R.Khedira (Union Berlin, 60.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Mainz 2–2 (K. Stöger 21. – 11-esből, K. Schlotterbeck 82., ill. K. Schlotterbeck 59. – öngól, Krauss 90+6.)

1. Bayer Leverkusen 9 8 1 27–8 +19 25
2. Bayern München 9 7 2 34–7 +27 23
3. VfB Stuttgart 9 7 2 27–11 +16 21
4. Borussia Dortmund 9 6 3 20–11 +9 21
5. RB Leipzig 9 6 2 1 25–7 +18 20
6. Hoffenheim 9 6 3 20–16 +4 18
7. Eintracht Frankfurt 9 3 5 1 12–9 +3 14
8. Freiburg 9 4 1 4 10–16 –6 13