Szuperül kezdett a Leipzig, Olmo ellopta Kane elől a show-t

2023.08.12. 20:40
Willi Orbán csapatkapitányként vezette győzelemre a lipcseieket (Fotó: Getty Images)
A német Szuperkupában a Leipzig Dani Olmo mesterhármasával 3–0-ra megverte a bajnoki címvédő Bayern Münchent.

NÉMET SZUPERKUPA
Bayern München–RB Leipzig 0–3 (0–2)
München,
Allianz Aréna, 75 000 néző. Vezette: Danker
Bayern München: Ulreich – Pavard (Mazraui, a szünetben), Upamecano, De Ligt (Kim Min Dzse, a szünetben), A. Davies – Kimmich (Goretzka, 78.), Laimer (Coman, a szünetben), L. Sané, Musiala, Gnabry – Tel (Kane, 63.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
Leipzig:
Blaswich – Henrichs (Klostermann, 85.), Simakan, Orbán, Raum – X. Schlager, Seiwald, Simons (Forsberg, 78.), Dani Olmo (Fábio Carvalho, 78.) – Werner (Sesko, 64.), Openda (Poulsen, 64.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző:
Dani Olmo (3., 44., 68. – a harmadikat 11-esből)

Öt perc sem telt el, máris hátrányba került a Bayern München szombat este az RB Leipzig elleni német Szuperkupa-mérkőzésen. Bal oldali szabadrúgás után Dani Olmo szerezte meg a vezetést a lipcseieknek, Harry Kane pedig aggodalmaskodva figyelte a történteket. Merthogy szombaton hivatalossá vált, hogy a 86-szoros angol válogatott csatár a bajorokhoz igazol, a klub a hírek szerint bónuszokkal együtt 120 millió eurót fizet érte a Tottenhamnek, és 2027-ig írt alá. Egyetlen edzés után nevezték a Szuperkupára, igaz, Thomas Tuchel vezetőedző és az őt segítő Lőw Zsolt nem dobta be egyből a mély vízbe, a kispadon kezdett.

Érdekesség, hogy mindkét csapatból hiányzott az első számú kapus. A Bayernt erősítő Manuel Neuer decemberben síelés közben szenvedett lábtörést, és a legfrissebb információk szerint lehet, hogy csak jövőre tér vissza. Az októberben keresztszalag-szakadást szenvedő Gulácsi Péter viszont már a rehabilitációját végzi, remélhetőleg hamarosan újra pályán lehet. A magyar válogatott Willi Orbán ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget. És az első félidő végén ismét ünnepelhetett, Olmo ugyanis duplázott, így kétgólos előnnyel mehetett szünetre az RB Leipzig.

Alig több mint egy óra játék után aztán üdvrivalgásban tört ki a müncheni szurkolótábor: Harry Kane-t becserélték. Csakhogy nem sokkal később Olmo büntetőből megszerezte a harmadik gólját, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Innentől érezhetően a müncheniek is feladták, pedig ez rájuk nem jellemző. Kane bemutatkozása tehát nem volt sikeres, pedig megvolt rá a lehetősége, hogy megnyerje profi pályafutása első trófeáját, erre azonban továbbra is várnia kell. Orbán viszont immár kétszeres Német Kupa-győztesnek és német Szuperkupa-győztesnek vallhatja magát. 0–3

Dani Olmo ellopta a show-t Harry Kane elől (Fotó: AFP)

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Két perc a ráadás.

Több müncheni drukker is a lábával szavaz.

89. perc Sesko jobbal a jobb alsó mellé lő kisé balró,l 18 méterről.

88. perc Poulsen remek passzát Sesko ballal kapura vágja 11-ről, kissé balról, bal kézzel véd azonban Ulreich.

85. perc Lukas Klostermann váltja a védelem jobb szélén Henrichset.

82. perc Gnabry remek bal oldali beadását közelről, három méterről a bal alsó mellé fejeli Mazraui.

78. perc Emil Forsberg és Fábio Carvalho be, Olmo és Simons le. Leon Goretzka meg Kimmichhel pacsizhat.

77. perc Olmo zseniális passzával nem tör kapura Poulsen, oldalra passzol, fölöslegesen.

75. perc Davies passza és egy szép csel után ballal Sané a léc alá lőne, de véd szépen Blaswich.

71. perc Dani Olmo ellöki Comant, sárga lap.

Elképesztő formában az RB Leipzig (Fotó: Getty Images)

70. perc Sesko lő az ötö bal sarkáról Henrichs passza után, kicselezve a kapust is, de Kim hatalmasat blokkol nyújtott lábbal.

70. perc Upamecano megússza, ellöki Omót, és nincs újabb sárga lap...

2020 óta, 76 meccsen mindig lőtt legalább egy gólt odahaza a Bayern.

68. PERC HAZAVISZI DANI OLMO A LABDÁT? Igen! Jobbal a jobb alsóba lő, Ulreich majdnem elérte, de csak majdnem. 0–3!

66. perc
Henrichs szép csele után Schlager 17-ről egy védőbe lő. Raum bal oldali, ballábas szögletét kifejelik a védők... DE KÉZ, BÜNTETŐ! Bizony, Seiwald elől Mazraui kézzel mentett az ötös bal sarkán a lecsorgó labdáért harcolva, abszolúte fölöslegesen!

64. perc Yussuf Poulsen Opendát, Benjamin Sesko Wernert váltja.

63. perc Harry Kane be, Tel le.

60. perc Nincs bent, Tel lő ballal kapura az ötös bal sarkáról, Blaswich bal lábbal védeni tud, Musiala bevetődik a kipattanóra a kapu elé, de ment előle Orbán. Kane meg hamarosan beáll.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

57. perc Musiala 10-ről jobbal a léc fölé rúgja Gnabry jobbról jövő lapos labdáját.

71 százalékban a Bayerné a labda, 5-ször lőtt kapura, a Lipcse 8-szor.

53. perc Olmo szereli a a 11-esponton Musialát Coman szép beadása után.

50. perc Mazraui remekül indul meg, a passzát jobbal Gnabry jobbról a kapu elé teszi, milliméterekkel marad le az ötösön erről a bevetődő Tel! Sané 17 méteres lövése rossz aztán.

48. perc Sané két csel után ballal milliméterekkel lő 17-ről, középről a jobb felső sarok mellé!

47. perc Gnabry mellre veszi Coman bal oldali beadása az ötösön, de hosszan, közbelép Raum.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Kingsley Coman és Kim Min Dzse be, De Ligt és Laimer be. Pavard-t Nusszair Mazraui váltja.

Fotó: Weltfussball

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. per
c Werner 22 méteres, jobblábas lövése igen gyenge.

45+2. perc
Simons passza után Openda helyzetben, Upamecano kiváló becsúszással szereli őt az ötös jobb sarkán!

Három perc a ráadás.

44. PERC DANI OLMO ISMÉT BETALÁL, a nagy müncheni rohamok után az ötös bal sarka elől jobbal a kapus lába között a bal, azaz a rövid sarokba lő, egy – bátran mondhatjuk – futballtörténelmi jelentőségű, pazar, zseniális csel után. 0–2!

A 23 hivatalos Szuperkupa-mérkőzésből 15-ször nyert a Bundesliga címvédője. A Német Kupa-győztesek (vagy legyőzött döntősök, bajnoki másodikok) nyolcszor nyertek, utoljára 2015-ben: akkor a Wolfsburg tizenegyesekkel legyőzte a Bayernt.

40. perc Pavard véletlenül fejen térdeli Simonst, ápolás.

38. perc A Simakannal ütköző Gnabry bedob az ötösön egy kézenátfordulást, de megússza sérülés nélkül. A nevető harmadik a kapus lett.

34. perc Dayot Upamecanónak sárga lap a Simons indította Werner ellökéséért. Raum kissé jobbról, 21-ről ballal a sorfalba lő. Henrichs emelése aztán kapuscsemege.

33. perc Laimer passzát nem sokkal emeli Gnabry elé Pavard, Henrichs is beleért kézzel? Tovább, mondja a VAR, nincs 11-es.

32. perc Sané fut vissza Wernerrel, kilép Ulreich is, oda a ziccer.

30. perc Davies szereli zseniálisan Simonst a felezőnél.

30. perc A VAR 11-est vizslatott, de tovább.

28. perc KAPUFA! Sané bal oldali beadását Simakan hétről a jobb oldali kapufa tövére menti! Kimmich kornere a kapusé aztán.

22. perc Gnabry megvillan a bal szélen, balról laposan okosan középre passzoL, a Raummal ütköző Tel ballal a léc fölé lő hat méterről. ZICCER VOLT!

21. perc Sané jobb oldali beadását nem éri el az ötösön Gnabry, legfőképpen azért, mert lehúzza őt a karjánál fogvaHenrichs... Aki a mezőny leghasznosabbja eddig.

20. perc Raum bal oldali beadását kitessékeli két lipcsei elől a bal sarok előterében Davies.

A legtöbb német Szuperkupát a Bayern nyerte: 10-et. Tavaly a Lipcsét verte, Lipcsében.

18. perc Davies betör a 16-osra a bal oldalon, de szereli a rövid sarok előtt Simanak. Korner. Kimmich beadása Blaswiché.

17. perc Sané jobb oldali beadása éppen csak magas középen Gnabrynak.

15. perc NINCS BENT, Gnabry balról remekül ad középre, de jobbal 15-ról a kilépő kapusba lő Tel. Upamecano ad egy könyököst Opendának, nincs sárga lap.

13. perc Sané bal oldali, lapos beadását elharcolja az ötös bal sarkán Gnabry előlHenrichs. Kontra, Benjamin Pavard felrúgja Olmót, sárga lap.

10. perc Kimmich pazar passzát az ötös bal sarka elől ballal a kapushoz rúgja Kimmich!

7. perc Schlager bedob egy szép cselt, azonnal ellökik. Olmo bal oldali beadását kivágja középről De Ligt.

A védőjével, Kimmichhel sikeresen megbirkózó Henrichs adta a gólpasszt. Estében.

3. PERC VEZET A LIPCSE, DANI OLMO! Egy bal oldali Raum-szabadrúgás DANI OLMO elé kerül, aki az ötös bal sarka elől okosan a bal alsóba lő. 0–1!

2. perc Openda betör a 16-osra, és jobbal Ulrichhoz lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A bajorok fehér mezben és bordó nadrágban, a lipcseiek piros-kék mezben és kék nadrágban.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Egy kis örökmérleg: 17 mérkőzés, 9 bayernes és 2 lipcsei sikerrel, 35, ill. 21 rúgott góllal.