Bundesliga: idegenben ütötte ki a Schalke az újoncot

H. T.H. T.
2019.09.15. 19:50
Fölényes győzelmet aratott a Schalke az újonc otthonában (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának záró mérkőzésén a Schalke idegenben 5–1-re legyőzte a Paderbornt.

Az újonc szerezte meg a vezetést a 8. percben, Cauly fejelt a kapuba. Salif Sané fejes góllal válaszolt a fejesre a 33. percben, így 1–1 állt az eredményjelzőn a félidőben.

Suat Serdar a második játékrész elején betalált, ezzel fordítottak a gelsenkircheniek, majd Amin Harit 71. minutumban szerzett találata eldöntötte a három pont sorsát.

Az i-re Ahmed Kutucu és Harit tette fel a pontot, a 19 éves török támadó csereként beállva szerezte meg első gólját az idényben, a marokkói pedig ismét betalált, így 1–5 lett a végeredmény.

Győzelmével a Schalke feljött a hatodik helyre a tabellán, a Paderborn pedig továbbra is nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Paderborn–Schalke 1–5 (Cauly 8., ill. S. Sané 33., Serdar 49., Harit 71., 85., Kutucu 83.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Freiburg 0–3 (Günter 11., Haberer 38., Petersen 59.)
RB Leipzig–Bayern München 1–1 (Forsberg 45+3., ill. Lewandowski 3.)
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 4–0 (Alcácer 28., Reus 50., 90., Guerreiro 83.)
Mainz–Hertha BSC 21 (Quaison 40., St. Juste 88., ill. Grujics 83.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 21 (Richter 35., Niederlechner 42., ill. Paciencia 73.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 14.)
Union Berlin–Werder Bremen 1–2 (S. Andersson 14. – 11-esből, ill. Klaassen 5. – 11-esből, Füllkrug 55.)
Fortuna Düsseldorf–Wolfsburg 1–1 (Giesselmann 16., ill. Weghorst 29.)

1. RB Leipzig 4 3 1 10–3 +7 10
2. Borussia Dortmund 4 3 1 13–5 +8 9
3. Freiburg 4 3 1 10–3 +7 9
4. Bayern München 4 2 2 12–4 +8 8
5. Wolfsburg 4 2 2 7–3 +4 8
6. Schalke 4 2 1 1 8–4 +4 7
7. Mönchengladbach 4 2 1 1 5–4 +1 7