Dárdai Herthája sima győzelmével jött fel a dobogóra a tabellán

2016.12.21. 19:52
A Hertha BSC két vereség után nyert ismét (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga tizenhatodik – egyben idei utolsó – fordulójában a Hertha BSC kétgólos győzelmet aratott saját pályáján a sereghajtó Darmstadt ellen. Az első negyvenöt percben még nem igazán találta a ritmust a hazai gárda, azonban a második félidőben két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát Dárdai Pál alakulata.

A 2016-os esztendő utolsó Hertha-mérkőzésén lépett pályára a berlini csapat a Darmstadt ellen szerda este. Dárdai Pál alakulatának volt oka a javításra: az előző két fordulóban vereséget szenvedett a gárda, ezen kívül a hétfő esti, berlini történések miatt szintén egy bizonyítási vágytól égő, az évet győzelemmel lezárni kívánó csapatot várhattak a szurkolók – akik nem hazudtolták meg magukat: a gyászszünet alatt megható gesztussal, világító telefonjaikat a magasba emelve emlékeztek a tragédia áldozataira.

A hazaiak magukhoz ragadták az irányítást, a nem éppen legjobb állapotban lévő talajon azonban rendre pontatlan – vagy éppen az egyenetlenségek miatt lelassuló – átadásokat láthattunk, valamint a kitámasztásoknál is szembetűnő volt, hogy olykor a futballistáknak küzdeniük kellett az egyensúlyuk megtartásáért. Ami a lehetőségeket illeti: hiába került helyzetbe Valentin Stocker és Salomon Kalou is az első játékrészben, gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után azonban gyorsan megtört a jég: Marvin Plattenhardt tökéletes szabadrúgással szerezte meg a vezetést az 53. percben: 1–0!

Tizenhárom perccel később Salomon Kalou egy újabb szabadrúgást követően gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést: Plattenhardt ívelését senkitől sem zavartatva fejelte a tehetetlen Michael Esser hálójába: 2–0!

A hátralévő játékidőben már nem változott az eredmény. A Hertha megérdemelten nyert, ezzel – és a Hoffenheim Werder Bremen elleni döntetlenjével – a harmadik helyre jött fel a tabellán. Kleinheisler László, a Darmstadt magyar válogatott labdarúgója a cserepadról nézte végig a találkozót.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Hoffenheim a Werder elleni mérkőzése hajrájáig 1–0-ra állt Sandro Wagner góljával, és úgy tűnt, a harmadik helyen szilveszterezhet. Ám a 87. percben Serge Gnabry lövéősével egyenlítettek a zöld-fehérek, és pontot loptak a Hoffenheimtől, amely így is veretlen maradt a szezon 2016-os szakaszában.

Az Ingolstadtnak a Leipzig és a Leverkusen legyőzése után a Freiburgba beletört a bicskája, 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán. A Köln és a Leverkusen derbije 1–1-gyel zárult, a kölniek sorozatban harmadszor (a legutóbbi öt fordulóból negyedszer) ikszeltek, ezzel leszakadtak a dobogóért folyó versenyfutásban.

BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
SZERDAI MÉRKŐZÉSEK

Hertha BSC–Darmstadt 2–0 (Plattenhardt 53., S. Kalou 66.)
Bayern München–RB Leipzig 3–0 (Thiago Alcantara 17., Xabi Alonso 25., Lewandowski 45. – 11-esből)

1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–1 (Modeste 21., Wendell 44.)
Ingolstadt–Freiburg 1–2 (Suttner 53., ill. Niederrlechner 34. – 11-esből, 41.)
Hoffenheim–Werder Bremen 1–1 (Wagner 26., ill. Gnabry 87.)