Női futball: hétgólos őrület, Marozsán a meccs hőse

2016.02.21. 21:35
A Marozsán Dzseniferrel felálló 1. FFC Frankfurt idegenben 4–3-ra megverte a Turbine Potsdamot a német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel a Wolfsburgot megelőzve feljött a tabella második helyére.

A magyar származású középpályás az első félidőben (1–2) önmagához képest még haloványan játszott, a szünet után azonban hátára vette csapatát.

A MAGYAR GÓL NEM ÉRT PONTOT

A német másodosztály Északi csoportjának 13. fordulójában Csiszár Henrietta, Szabó Viktória és Szuh Erika csapata, az 1. FC Lübars hazai pályán kétgólos előnyből 3–2-re kikapott a legutóbbi idényben még első osztályú Herforder SV-tól, így visszaesett a tabella hatodik helyére. Mindhárom magyar játékos végigjátszotta a mérkőzést, a berlini csapat első gólját Szuh szerezte.

A listavezető Duisburg saját közönsége előtt 4–0-ra legyőzte az FFV Leipzig együttesét, és továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot. A kék-fehérek téli szerzeménye, Rácz Zsófia a 75. percig volt a pályán, 3–0-s állásnál cserélték le.

A házigazdák egyenlítő gólját követően a 61. percben a német válogatott játékos újfent vezetéshez juttatta a Frankfurtot (2–3), ám a Turbine Potsdam hat perccel később ismét döntetlenre módosította az állást. A győztes gól a 91. percben született, amikor Marozsán huszonöt méterről nagy gólt ragasztott a vendéglátók kapujába.

A Frankfurt a sikerének köszönhetően feljött a tabella második helyére, megelőzve a Jakabfi Zsanettet foglalkoztató Wolfsburgot.

Marozsánék ebben a szezonban nem először játszottak flúgos mérkőzést, a 9. fordulóban 5–4-re verték meg a Jenát – a győztes gólt a ráadásban akkor is a Frankfurt 10-ese szerezte.

A Zeller Dórát végig a pályán tartó Hoffenheim a legutóbbi öt hazai mérkőzéséből már a negyediket veszítette el, mivel a Sandtól is kikapott (2–3). A Tóth Gabriellát kilencven percen keresztül a soraiban tudó Werder Bremen egygólos vereséget szenvedett a Jenától (1–2), és egyre nehezebb helyzetbe kerül a bennmaradásért folyó harcban.