Németország: Marozsán-dupla, ami történt, azt nehéz jellemezni

2015.11.21. 16:48
A Bajnokok Ligája-győztes 1. FFC Frankfurt káprázatos mérkőzésen 5–4-es győzelmet aratott a Jena otthonában a német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján. A vendégeknél a mérkőzést végigjátszó Marozsán Dzsenifer duplázott, a második gólját az utolsó, 93. percben szerezte.

Marozsán csapata a 72. percig 2–1-es hátrányban volt, a parádés végjáték után azonban begyűjtötte a három pontot. A magyar származású játékos a 80. percben huszonöt méterről leadott lövésével 3–3-ra módosította az állást, két perccel később pedig már a Frankfurt vezetett (3–4).

A LÜBARS PONTOT SZERZETT WOLFSBURGBAN
A Bundesliga 2. Északi csoportjának 8. fordulójában a Rácz Zsófiával, Csiszár Henriettával és Szabó Viktóriával felálló 1. FC Lübars gól nélküli döntetlenre végzett a Wolfsburg II vendégeként, és az ötödik helyről várhatja a folytatást. A berlini csapat nem cserélt a meccsen, ami azt jelenti, hogy mindhárom magyar válogatott játékos végig a pályán volt.

A hazaiak a 88. percben egyenlítettek (4–4), ám Marozsán lába a hosszabbításban ismét elsült (4–5), így a Frankfurt győzött, és véget vetett négymeccses bajnoki nyeretlenségi sorozatának.

A Tóth Gabriellát végig a soraiban tudó Werder Bremen pénteken háromgólos vereséget szenvedett az Essen vendégeként, és az első forduló óta nyeretlen a bajnokságban. A brémai együttes öt idegenbeli találkozóján csak egy pontot szerzett.

A listavezető Bayern München rohamléptekkel halad a címvédés felé, a bajorok a 19 esztendős Vivianne Miedema mesterhármasának is köszönhetően 5–0-ra nyertek a Bayer Leverkusen otthonában. A vendégek ötödik gólját a német válogatott Melanie Behringer szerezte, aki harminc méterről bombázott a bal felső sarokba.