Neuer 11-est fogott, de ponttal távozott a Schalke Münchenből

2015.02.03. 19:55
Nem kezdte jól a tavaszt a Bayern: egy vereség után hazai pályán iksz a Schalkéval (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 19. fordulójában a Bayern München a rangadó nagy részében emberhátrányban küzdve 1–1-es döntetlent játszott a büntetőt is hibázó Schalkéval. A gelsenkircheniektől két ponttal meglépett a Freiburgot legyőző Mönchengladbach, a múlt héten a Bayernt nagyon megverő Wolfsburg ikszelt Frankfurtban. Döntetlenre végződött a Hannover–Mainz mérkőzés is.

BAYERN MÜNCHEN–SCHALKE

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem sokáig futballozott egymás ellen Jérome és Kevin-Prince Boateng: a német, illetve a ghánai válogatottat választó testvérpár ugyanis hiába lépett pályára a Bayern München–Schalke 04 bajnokin, Jérome már a mérkőzés elején kiállíttatta magát, hatalmasat rúgott ugyanis a kapura törő Sidney Samba. Vigasztalhatta némiképpen a védőt, hogy Manuel Neuer megfogta Eric Maxim Choupo-Moting igénytelenül végrehajtott büntetőjét.

A 18. percben történt ez, és előtte kisebb lehetőségek adódtak a hazaiak előtt, akik a szünetig már nem tudták veszélyeztetni a roppant tartalékos gelsenkircheniek kapuját. Pep Guardiola egyébként Dantét küldte be Boateng helyére, és nem a fiatal Mitchell Weisert, hanem Mario Götzét „áldozta fel”. A gelsenkircheniek nem tudtak élni előnyükkel, középtávoli próbálkozásaikat játszva hárította az aranylabdás formában védő Neuer.

Olyan békésen futballozgatott a második félidő elején a Schalke, hogy ez csakis hazai gólba torkollhatott: a teljesen súlytalan Thomas Müllert váltó Robert Lewandowski először majdnem öngólt rúgatott Ucsida Acutóval, de már az alapvonalon kívülről adott be (legalábbis a partjelző szerint...) – így szöglet következett, amelyet Arjen Robben gyönyörű mozdulattal fejelt az ötös elől a bal alsóba. 1–0!

Ami késik, nem múlik – szegény Choupo-Moting pedig még beleért a labdába…

Ijedtében villámgyorsan egyenlített a Schalke, Sam szögletét Benedikt Höwedes fejelte védhetetlenül a kapuba az ötös előteréből. 1–1!

Hajtott a Bayern a győztes gólért, de meg kellett elégednie az egy ponttal – egyik fél sem szomorkodott túlságosan a döntetlen miatt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Sokáig úgy tűnt, a Bayern még a döntetlennel is jól jár, mert előző fordulóbeli legyőzője, a Wolfsburg bukásra állt Frankfurtban. A klubrekordot jelentő összegért igazolt André Schürrle nélkül játszó Wolfsburg védelmét az 58. percben késztette megadásra Stefan Aigner, a „farkasokban” pedig nem volt erő az egyenlítésre – a 88. percig, amikor felbukkant Kevin De Bruyne, és megmentett egy pontot a vendégeknek.

A Bundesliga első és második helyezettje között maradt a nyolcpontos különbség.

A Bayern–Schalke döntetlenjét a Borussia Mönchengladbach ki tudta használni: a Gladbach némileg szerencsés, egygólos sikert aratott a Freiburg ellen. A mérkőzés egyetlen gólját Patrick Herrmann szerezte, aki a két tavaszi fordulóban két találattal hat pontot szerzett a Mönchengladbachnak.

A Hannover Jimmy Briand góljával egy kisebb kapushibát követően szerezte meg a vezetést a Mainz ellen, de csak a 77. percig tudta megtartani az előnyt, amikor Elkin Soto egyenlített – a vendégek pontot csentek.