A Hamburg megnyerte Van Nistelrooy lehetséges búcsúmeccsét

2011.01.21. 22:28
Azután, hogy az elmúlt két napban a spanyol sajtó „eladta" Ruud van Nistelrooyt, a Hamburg holland csatárát a Real Madridnak, a veterán támadó kezdett az Eintecht Frankfurt elleni Bundesliga-találkozón, és végig is játszotta az északiak 1–0-s győzelmét hozó kilencven percet. Persze ettől még könnyen előfordulhat, hogy visszatér a spanyol fővárosba, és ott folytatja pályafutását.

Az elmúlt két napban felgyorsultak az események Ruud van Nistelrooy körül, hiába a Hamburg korábbi határozott ellenkezése, a sérült Gonzalo Higuaín helyettesét kereső Real Madrid vezetősége csütörtökön jelezte, hogy nem mondott le a 34 éves csatár szerződtetéséről.

Van Nistelrooy és Veh mester: másfelé indulnak?
(Fotó: Action Images, archív)
Van Nistelrooy és Veh mester: másfelé indulnak? (Fotó: Action Images, archív)

Pénteken aztán a Marca megszellőztette, hogy Jorge Valdano, a Real általános igazgatója kétmillió eurós ajánlatot tett a csatárért, s ezt a Hamburg a korábbi azonnali elutasítása helyett csendben fogadta. A madridiak szerint ez egyet jelentett az ajánlat elfogadásával, sőt Andy May, a Sky Sports és a Real Madrid Tv angol nyelvű adásának riportere twitterbejegyzésében megírta: „Még nem hivatalos, de nagyon úgy tűnik, RVN visszatér a Real Madridhoz. Figyeljék a klub hivatalos honlapját, bármikor felkerülhet a bejelentés:"

A Marca mellett a másik nagy madridi sportlap, az As honlapján is megjelent friss cikk Van Nistelrooyról, amely szerint a 2006 és 2010 között 68 madridi bajnokin 46 gólt szerző, éppen egy éve Hamburgba szerződő csatár egyetlen lépésre van attól, hogy a jövő héten bemutassák Madridban.

Egy fantáziadús német forrás még Szalai Ádámot, a Mainz fiatal magyar támadóját is bevonta az ügyletbe.

Van Nistelrooy a hírek ellenére a Hamburg kezdőcsapatában kapott helyet a Frankfurt elleni Bundesliga-találkozón, de az első félidőben nem sok mindent tett vélhető búcsúmérkőzésén. A holland először a 60. percben került helyzetbe, a bal oldalon a tizenhatos vonaláról ellőtt lapos labdáját azonban Oka Nikolov vetődve megfogta.

A mérkőzés első gólját azonban nem ő, hanem a szünetben becserélt Mladen Petric szerezte, a horvát a 65. percben a német Änis Ben-Hatira beadását követően, a kaputól öt méterről becsúszva terelte a labdát a vendégek kapujába. 1–0

Armin Veh együttese a gól után is támadott (Van Nistelrooy aktívabb volt, mint az első 45 percben), de nagyobb figyelmet fordított arra, hogy ne kapjon gólt, és megtartsa minimális előnyét. A három ponttal ugyanis beérte a szombaton a Kaiserslauternt fogadó Bayern Münchent.

HAMBURG–EINTRACHT FRANKFURT 1–0