A Dortmund erejéből csak döntetlenre futotta a Cottbus ellen

2009.02.15. 19:11
A forduló előtt kilencedik helyezett Borussia Dortmund igencsak megszenvedett a kiesés ellen küzdő Energie Cottbusszal a Bundesliga 20. fordulójában, Hajnal Tamásék végül 1–1-es döntetlennel zárták a meccset. A magyar középpályás kezdő volt, a 90. percben cserélte le az edzője. A másik vasárnapi találkozón a Hamburg 2–0-ra győzte le az Arminia Bielefeldet.
Alexander Frei egyenlített a Cottbus ellen
Fotó: Imago (archív)

A kiesés ellen küzdő Energie Cottbust fogadta Hajnal Tamás együttese, a 1997-ben Bajnokok Ligája győztes Borussia Dortmund, amelynek így más célja nem lehetett a mai mérkőzésen, minthogy az őszi találkozójuk után ismét három ponttal gazdagodjon az egymás elleni párharcot követően.

Ennek szellemében a Borussia próbálta meg irányítani a mérkőzést, a kilencven perc folyamán például több mint hatvan százalékban birtokolták a labdát, és bár többet is kísérleteztek kapura lövésekkel, a nagyobb lehetőségei az első félidőben a cottbusi együttesnek voltak.

A 32. percben az egyik nagy lehetőségből a vezetést is megszerezte a vendég csapat, Cagdas Atan egy kapufáról kipattanó lövést követően helyezett közelről a kapuba.

Nem sokáig örülhettek azonban előnyüknek a „keletiek”, mivel három perccel később egy vitatott helyzet után megítélt tizenegyesből a svájci Alexander Frei egyenlített, megszerezve ezzel idei hatodik találatát.

Az eredmény a későbbiek folyamán már nem változott, így a Dortmund csak a 8. helyre lépett előre, a Cottbus viszont a bennmaradás szempontjából nagyon fontos pontot szerzett, és ezzel beérte a 15. helyen álló, a mai nap másik mérkőzésén Hamburgban 2–0-s vereséget szenvedő Bielefeldet.

BUNDESLIGA

20. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Energie Cottbus 1–1 (A. Frei 36. – 11-esből, ill. Cagdas 31.)
Hamburg–Bielefeld 2–0 (Trochowski 32., Guerrero 60.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Hertha BSC Berlin–Bayern München 2–1 (Voronin 28., 77., ill. Klose 61.)
VfL Bochum–Schalke 04 2–1 (Azaouagh 44., Dabrowski 57., ill. Kuranyi 18.)
Eintracht Frankfurt–VfL Wolfsburg 0–2 (Dzeko 9., Misimovic 66. –11-esből)
Hannover 96–VfB Stuttgart 3–3 (Stajner 43., Krzynowek 45., Forssell 85. ill. Gomez 7., Lanig 22., Hitzlsperger 87.)
1899 Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 (Salihovic 31. –11-esből, ill. Helmes 3., 46., Rolfes 12., Castro 48.)
1. FC Köln–Karlsruher SC 0–0
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Pizarro 76., ill. Bradley 79.)