Hajnal három gólpasszal és egy góllal segítette csapatát a Frankfurt ellen

2008.11.15. 17:31
A Bundesliga 13. fordulójában a Hajnal Tamással felálló Borussia Dortmund 4–0-ra ütötte ki az Eintracht Frankfurtot, a magyar játékos három gólpasszt és egy gólt szerzett a mérkőzésen. A Bayern München a Mönchengladbach otthonában hagyott két pontot, a tabella élén pedig a Schalke ellen diadalmaskodó Leverkusen áll.
Hajnal igazi vezére volt a Dortmundnak
Fotó: Imago
Fotó: Imago
A Bundesliga 13. fordulójában a Borussia Dortmund az Eintracht Frankfurt együttesét fogadta. A Hajnal Tamással a kezdőcsapatban felálló BVB már a találkozó elején magához ragadta az irányítást, és a magyar középpályás vezérletével már az első fél órában megnyugtató előnyre tett szert. Hajnal először előkészítette a Dortmund vezető gólját, majd saját maga is feliratkozott a gólszerzők közé. Nem sokkal később ismét a magyar válogatott játékostól indult a támadás: Hajnal szabadrúgását a duplázó Subotic bólintotta a Frankfurt kapujába.

A végig rendkívül agilisan játszó magyar a második félidőben egy újabb (számszerint a harmadik) gólpasszal tette fel teljesítményére a koronát, csapata pedig teljesen megérdemelten győzött.

A másik magyar érdekeltségű találkozón a Hamburg látogatott Berlinbe – Dárdai Pál kezdőként kapott lehetőséget Favre mestertől. Az északiak hamar megszerezték a vezetést, viszont a második félidő elején a Berlin három perc alatt fordítani tudott. Több gól már nem esett a mérkőzésen, így a fővárosiak meglepetésre legyőzték a HSV-t, Dárdai végigjátszotta a mérkőzést és egy sárga lapot kapott.

Természetesen nem feledkeztünk el Lőw Zsoltról sem, csakhogy a magyar játékos ezúttal még a Wolfsburgot fogadó Hoffenheim kispadjára sem ülhetett le. Az újoncot a „farkasok” sem tudták megállítani, a szezonban bravúrosan teljesítő kiscsapat 3–2-re győzött.

A címvédő Bayern München a Borussia Mönchengladbachnál vendégeskedett, és Luca Toni révén a 21. percben megszerezte a vezetést. A második 45 percben ismét eredményesek voltak a bajorok, ekkor úgy tűnt, eldőlt a meccs. A hajrában azonban egyenlített a Borussia, így igaza lett a korábban mind a két klubban szereplő legendának, Lothar Matthäusnak, aki döntetlent tippelt a mérkőzésre.

A szombati játéknap rangadóján két potenciális aranyesélyes, a Leverkusen és a Schalke találkozott egymással. A német szaksajtó előzetesen a gyógyszergyáriak támadóinak és a gelsenkircheni védelemnek a külön harcát várta, és nem is tévedtek sokat. Más kérdés, hogy a csatát végül a Bayer támadói nyerték, és a 2–1-es győzelemmel a tabella élén áll a Leverkusen.

BUNDESLIGA

13. FORDULÓ
SZOMBAT
Cottbus–Karslruhe 1–0 (Jelic, 80.)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–2 (Ibisevics 23., Carlos Eduardo 37., Obasi 69., illetve Grafite 27., Dzeko 41.)
Leverkusen–Schalke 2–1 (Kiessling 30., Helmes 41., illetve Kuranyi 85.)
Stuttgart–Bielefeld 0–0
Mönchengladbach–Bayern München 2–2 (Friend 78., Bradley 81., illetve Toni, 21., Ribéry 65. – 11-esből)
Dortmund–Frankfurt 4–0 (Subotic 5., 26., Hajnal 19., Santana 69.)
Hertha–Hamburg 2–1 (Cicero 46., Domovchiyski 49., illetve Petric 12.)