Huszti Szabolcs góllal vette ki a részét a Hannover győzelméből

2007.11.03. 17:55
Huszti Szabolcs szerezte a Hannover csapatának első gólját büntetőből a labdarúgó Bundesliga 12. fordulójában, a Dortmund ellen. A magyar középpályás együttese 2-1-re legyőzte a vendég Borussiát, így idestova hat mérkőzés óta veretlen, s e remek sorozatában négy bajnokit megnyert. A listavezető Bayern München gól nélküli döntetlent ért el a Frankfurt ellen, így a Herthát 2-1-re verő Hamburg két pontra megközelítette az éllovas bajorokat.
Huszti Szabolcsnak ebben a szezonban ez volt az ötödik, összességében pedig a kilencedik gólja a Bundesliga I-ben
Imago
Imago

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Huszti Szabolcs ötödik gólját szerezte ebben a szezonban a Hannover színeiben, így jelentős szerepe volt abban, hogy a Dieter Hecking vezetőedző együttese 2-1-es győzelmet aratott a vendég Dortmund ellen az AWD-Arenában.

A 42 ezer néző előtt megrendezett összecsapáson az 54. percben Degen, a Borussia védője szerencsétlenül lépett oda Sergio Pintónak a kapu előtt, s miután a portugál születésű játékos elesett, Peter Sippel játékvezető 11-est ítélt.

A büntetőt Huszti végezte el az 55. percben, és magabiztosan értékesítette, vezetéshez juttatván ezzel a csapatát.

A 24 esztendős magyar futballistát a 64. percben lecserélte az edzője, s Brugginket küldte abe a helyére.

A Hannover a 74. percben Christian Schulz révén növelte előnyét, s bár Florian Kringe öt perccel később szépített, az egyenlítésre már nem futotta a dortmundiak erejéből.

A Bayern München sorozatban a második 0-0-s döntetlenjét játszotta, így a Hamburg két forduló alatt négy pontot hozott a bajorokon, akik így már csak két ponttal vezetnek a bajnokságban.

Az Allianz Arenában ezúttal a középmezőnyben tanyázó Frankfurt volt az ellenfél, amely ölte a futballt, de eredményesen tette.

Ottmar Hitzfeld vezetőedző öt helyen változtatott a csapatán a MönchenGladbach elleni kupameccs után, mégsem sikerült megtalálnia a nyerő kombinációt. Persze, ez sokszor csak a balszerencsén múlott.

A Bayern rögtön a kezdés után megszerezhette volna a vezetést, de Ze Roberto labdáját ajtó-ablak helyzetben belerúgta Nikolovba, az Eintracht kapusába.

A Frankfurt a meccs első szakaszában alig jött ki a térfeléről, mégsem vezettek eredményre a bajor rohamok.

A második játékrészben a meccs lassan átment az idővel való versenyfutásba, és hiába erőlködtek a 69 ezer néző előtt játszó hazaiak, csak nem tudták begyötörni a győztes gólt.

A nap legnagyobb gólkülönbségű győzelmét a Leverkusen aratta, amely a boszniai Szergej Barbarez és a görög Teofanisz Gekasz duplájával 4-0-ra verte a Bielefeldet.

Barbarez teljesítményének értékét növeli, hogy mind a négy Bayer-gólban benne volt.

A Hertha Dárdai Pál nélkül kapott ki 2-1-re Hamburgban, a hazaiak ezzel a sikerrel – ahogyan már említettük – szorosan felzárkóztak a Bayern München mögé.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA I.)

12. FORDULÓ:
  • Bayern München–Eintracht Frankfurt 0-0
  • Werder Bremen–Hansa Rostock 1-0 (Almeida 39.)
  • Bayer Leverkusen–Arminia Bielefeld 4-0 (Barbarez 9., 80., Gekasz 29., 34.)
  • Nürnberg–VfB Stuttgart 0-1 (M. Gomez (25.)
  • Hamburger SV–Hertha BSC 2-1 (Guerrero 4., Reinhardt 81., ill. Ebert 59.)
  • Hannover 96–Borussia Dortmund 2-1 (Huszti 54. – 11-esből, Schulz 73., ill. Kringe 79.)