A Bayern München visszavágott Husztiéknak az őszi vereségért

2007.04.07. 17:49
Huszti Szabolcs a kezdőcsapatban kapott helyet, de csapata vereséget szenvedett a Bayern Münchentől. A Szabics Imrével felálló Mainz kikapott Wolfsburgban, Dárdai Pál Herthája döntetlent játszott a Bielefelddel. A listavezető Schalke legyőzte a sereghajtó Mönchengladbachot.
Bastian Schweinsteiger (balra) lőtte a Bayern München győztes gólját
Reuters
Reuters

A Huszti Szabolccsal felálló Hannover a címvédő Bayern Münchent fogadta, azt a csapatot, amelyet az őszi idényben a bajor fővárosban legyőztek.

A magyar játékos a 32. percben megpróbálkozott egy lövéssel, de ez nem okozott gondot Kahnnak. A 44. percben azonban már tehetetlen volt a Bayern-kapus, miután Bruggink lövése megpattant Van Buytenen, és a hálóban kötött ki.

Ottmar Hitzfeld a szünetben reagált is arra, hogy hátrányba kerültek, Görlitz helyett beküldte a pályára Santa Cruzt. Ha nem is ennek a cserének köszönhetően, de sikerült az egyenlítés a 63. percben, amikor a Schweinsteiger által lefejelt labdát Ottl Demichelis elé tette, az argentin pedig bevette Enke hálóját.

A 70. percben már a vezetést is átvette a címvédő, Schweinsteiger lőtt egy szép támadás végén a hálóba. A 79. percben ráadásul emberhátrányba is került a Hannover, mivel Fahrenhorst a gólhelyzetben kitörő Van Bommel ellen szabálytalankodott, meg is kapta a piros lapot Manuel Gräfe játékvezetőtől.

A listavezető Schalke a sereghajtó Mönchengladbachot fogadta. A vendégek az 57. percig tartották magukat, akkor az idei szezonban először kezdő Asamoah megtörte a jeget, majd a gólpasszt jegyző Kuranyi maga is eredményes volt, Pander szabadrúgását továbbította a hálóba.

A Mainzban ezúttal kezdő volt Szabics Imre, és Jürgen Klopp legénysége a 22. percben meg is szerezte a vezetést Wolfsburgban Zidan tizenegyesével. Klimowicz egyenlítő gólja után Zidan a 79. percben újra a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de az alsó-szászországiak megfordították a meccset. Köszönhették ezt Marcelinhónak, aki duplázott a mérkőzésen. Szabicsot a 64. percben váltotta fel Jovanovics.

Dárdai Pál végigjátszotta a Hertha Bielefeld elleni mérkőzését, de a berliniek nem tudták megverni a kiesés ellen küzdő ellenfelet. Meglepetésre ezúttal remek teljesítménnyel rukkolt elő a Dortmund, amely Aachenből hozta el a három pontot. A Hamburg már négygólos hátrányban is volt a Stuttgart ellen, a végén azonban sikerült szépítenie az eredményen Huub Stevens együttesének. Szélesi Zoltán nélkül sikerült nyernie a Cottbusnak Frankfurtban.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

28. FORDULÓ
Alemannia Aachen-Borussia Dortmund 1-4 (Ibisevics 62. ill. Wörns 14., Frei 54., 58., Tinga 61.)
Frankfurt-Cottbus 1-3 (A. Meier 63. ill. Radu 59., Preuß 76.-öngól, Munteanu 90.)
Hamburg-Stuttgart 2-4 (Jarolim 66., Olic 75. ill. Cacau 10., Khedira 13., Hilbert 27., Fernando Meira 51.)
Hannover-Bayern München 1-2 (Bruggink 44. ill. Demichelis 53., Schweinsteiger 70.)
Hertha-Bielefeld 1-1 (Ebert 71. ill. Kucera 19.)
Schalke-Mönchengladbach 2-0 (Asamoah 57., Kuranyi 71.)
Wolfsburg-Mainz 3-2 (Klimowicz 42., Marcelinho 80., 87. ill. Zidan 22.-11-es, 79.)