Újabb rangadót bukott el a Werder

2007.02.10. 17:45
A Schalke elleni vereség után újabb rangadót bukott el a Werder Bremen, amely ezúttal Stuttgartban kapott ki. Szabics Imre a kispadon ülte végig, hogy csapata, a Mainz legyőzte a Szélesi Zoltánnal felálló Cottbust. Dárdai Pál végigjátszotta a Schalke gelsenkircheni mérkőzését. Magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó Hamburg a Dortmund ellen.
A hamburgi Rafael Van der Vaart góllal és gólpasszal vette ki a részét a Dortmund elleni sikerből
Reuters
Reuters

A forduló rangadóján a Stuttgart a Werder Brement fogadta. Három perc után máris vezetett a hazai csapat, miután Hilbert 11 méterről a bal sarokba lőtt.

Daniel Jensen és Antonio da Silva fejpárbaja Stuttgartban
Reuters
A 15. percben megduplázta előnyét Armin Veh együttese: Hilbert labdáját Cacau azonnal Gomez elé tette, a válogatott támadó pedig 13 méterről volt eredményes. A 21. percben Diego közeli lövése visszahozta a reményt, de a 33. percben Magnin visszaállította a kétgólos különbséget. A 86. percben Streller még magabiztosabbá tette a győzelmet.

Dárdai Pál a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, a Hertha a listavezető Schalkéhoz látogatott. A gelsenkircheniek a 64. percben szereztek vezetést, Lincoln szögletét Kuranyi bólintotta Fiedler kapujába. A 75. percben a Werder-meccs hőse, Lövenkrands minden vitás kérdést eldöntött…

A sereghajtó Hamburg a Dortmundot fogadta, és a 11. percben Van der Vaart értékesített egy büntetőt, majd a 40. percben az ő beadását Benjamin fejelte öt méterről a kapuba. Két perc múlva megfogyatkozott a Borussia, Dede szállt bele Jarolimba. A Hamburg tartotta a biztos vezetést, sőt, Mahdavikia a 90. percben belőtte a harmadik hazai gólt.

A Mainz-Cottbus meccsen Szabics Imre és Szélesi Zoltán közül mindössze utóbbi kapott kezdőként lehetőséget. A találkozón hamar vezetést szerzett Andreasen révén a hazai csapat, de a cottbusi gólfelelős, Radu egy labdavesztés után egyenlített. Az Energie nem sokáig örülhetett, Zidan két góljával a félidőre 3-1-es vezetéssel vonulhatott a Mainz. Az egyiptomi a második félidőben egy gyors kontra után pedig a harmadik gólját is megszerezte. Szélesi végigjátszotta a meccset, a 42. percben kapott egy sárgát, Szabics nem lépett pályára.

A Leverkusen a 28. percben emberhátrányba került, Butt kapus a tizenhatoson kívül kezezett. Egy szöglet után a frankfurti Jones saját hálójába bólintott, de egy újabb sarokrúgás után Kirjakosz kiegyenlített. A hajrában a frankfurti Spycher is pirosat kapott, Meier révén utána a Frankfurt jutott vezetéshez. Már mindenki elkönyvelte a vendégsikert, amikor a hosszabbításban Kießling egyenlíteni tudott.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

21. FORDULÓ
Schalke-Hertha 2-0 (Kuranyi 64., Lövenkrands 75.)
Hamburg-Dortmund 3-0 (Van der Vaart 11.-11-esből), Benjamin 40., Mahdavikia 90.)
Leverkusen-Frankfurt 2-2 (Jones 39.-öngól, Kießling 90+1. ill. Kirjakosz 42., Meier 84.)
Mönchengladbach-Aachen 0-0
Mainz-Cottbus 4-1 (Andreasen 7., Zidan 22., 40.-11-es, 60. ill. Radu 20.)
Stuttgart-Werder Bremen 4-1 (Hilbert 3., Gomez 15., Magnin 33., Streller 86. ill. Diego 21.)