Ligue 1: másodjára is nagy verést kapott a Monaco

2019.08.17. 23:24
Habib Diallo (balra) két gólt szerzett a Metzben (Fotó: AFP)
Második mérkőzését is elveszítette a Monaco a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2019–2020-as kiírásában: a hercegségbeliek 3–0-ra kikaptak a másodosztály legutóbbi bajnoka, a Metz otthonában.

Habib Diallo büntetőből szerezte meg a vezetést a lotaringiaiaknak, majd az 53. percben – immár emberelőnyben – közeli lövéssel ugyancsak ő duplázta meg az előnyt. Renaud Cohade lapos lövéssel adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek, akiket Benjamin Lecomte kapus mentett meg a még súlyosabb veréstől.

A Monaco az első fordulóban is 0–3-mal és tíz emberrel fejezte be mérkőzését – akkor Cesc Fabregas kapott piros lapot, most a hátulról rossz ütemben becsúszó Ruben Aguilar.

Egy kis stat: a Monaco 2008 tavasza óta először veszített el két egymást követő bajnoki mérkőzést három góllal, míg Habib Diallo 1971-es bravúrt ismételt meg: Néstor Combin volt az eddigi utolsó Metz-játékos, aki az első két forduló után három góllal állt. (Stats Foot)

A METZ MÁSODIK ÉS HARMADIK GÓLJA

A legutóbb ezüstérmes Lille a 38. perctől szintén emberhátrányban játszott, és nem is tudott ellenállni a hazai pályán kilenc forduló óta veretlen (öt győzelem, négy döntetlen) Amiens-nek: Sehrou Guirassy a 70. percben belőtte a győztes gólt.

A nyarat tulajdonosváltással töltő Nice még nem tudott erősíteni, ennek ellenére Patrick Vieira a második fordulóban is győztes taktikát dolgozott ki. Három ponttal gazdagodott egy másik déli csapat, a Toulouse is, míg a Bordeaux – immár a nyáron igazolt Laurent Koscielnyvel a soraiban – döntetlenre végzett a Montpellier-vel.

A kora esti mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott egymással a Nantes és vendége, az Olympique Marseille. A 31. percben a marseille-iek tizenegyest rúghattak – a kezezést videózással szúrta ki a játékvezetői stáb –, ám Dario Benedetto, a nyáron igazolt argentin támadó a kapu fölé bombázott.

Végül az OM örülhetett az egy pontnak is, mert a hajrá a hazaiaké volt, akik viszont nem tudtak kifogni a nagy formában védő Steve Mandandán.

Egy kis stat: az utóbbi harminc évben negyedszer fordul elő, hogy a Marseille – amely a Reimstől hazai pályán elszenvedett vereséggel (0–2) kezdett – nem szerzett gólt az első két bajnokiján. (Stats Foot)

Dario Benedetto nekikészül (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
2. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Nantes–Marseille 0–0

Metz–Monaco 3–0 (H. Diallo 11., 53. – az elsőt 11-esből, Cohade 66.)
Toulouse–Dijon 1–0 (Makengo 54.)
Nimes–Nice 1–2 (Ripart 45+1. – 11-esből, ill. Cyprien 10. – 11-esből, Ganago 16.)
Amiens–Lille 1–0 (Guirassy 70.)
Bordeaux–Montpellier 1–1 (Maja 70., ill. Delort 22.)