Ligue 1: a Lyon gólfesztivált rendezett az Angers ellen

2019.08.16. 22:36
Az Olympique Lyon 6–0-ra kiütötte az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójában.

A Lyon hamar, már a 11. percben megszerezte a vezetést, a francia utánpótlás-válogatott Houssem Aouar 17 méterről mesteri pontossággal kilőtte a jobb alsót (1–0).Houssem Aouar 17 méterről mesteri pontossággal kilőtte a jobb alsót (1–0).

A 36. percben már Moussa Dembélé ünnepelhetett, találatával a hazaiak kétgólos előnybe kerültek, a 42. percben pedig Memphis Depay is beköszönt – érdekesség, hogy Dembélé, illetve a holland válogatott támadó is eredményes volt a Lyon Monaco elleni bajnokiján a Ligue 1 nyitó fordulójában.

A második félidő elején ismét Depay villant, aztán a 65. percben Dembélé örülhetett a duplájának – a Lyon pedig az 5–0-s kiütésnek. A hazaiak azonban nem álltak meg itt sem, hét perccel később Jean Lucas révén jött a hatodik is.

A vége 6–0 lett, így a Lyon két mérkőzés után 9–0-s gólkülönbséggel áll.