U20-as vb: drámai tizegyespárbaj után elődöntős Uruguay

2017.06.04. 14:06
Az U20-as labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében Venezuela hosszabbításban, Uruguay pedig a ráadás után tizenegyesekkel harcolta ki a továbbjutást.

Venezuela és az Egyesült Államok a rendes játékidőben nem találta egymáson a fogást, így 0–0-ról jöhetett a hosszabbítás. A 96. percben a dél-amerikai Adalberto Penaranda talált be először, kilenc perccel később pedig Nahuel Ferraresi növelte Venezuela előnyét. Három perccel a hosszabbítás vége előtt Jeremy Ebobisse szerzett gólt, de ez már csak a szépítésre volt elég, Venezuela 2–1-re győzött. és az Egyesült Államok a rendes játékidőben nem találta egymáson a fogást, így 0–0-ról jöhetett a hosszabbítás. A 96. percben a dél-amerikai Adalberto Penaranda talált be először, kilenc perccel később pedig Nahuel Ferraresi növelte Venezuela előnyét. Három perccel a hosszabbítás vége előtt Jeremy Ebobisse szerzett gólt, de ez már csak a szépítésre volt elég, Venezuela 2–1-re győzött.

Nem kellett ilyen sokat várni a gólokra a Portugália–Uruguay mérkőzésen. Xande Silva révén már az első percben vezetést szereztek a portugálok, a 16. percben azonban a Barcelona utánpótláscsapatában nevelkedő Santiago Bueno egyenlített. A szünetre mégis Portugália vonulhatott előnnyel, ugyanis Diogo Goncalves még a 41. percben betalált. Az 50. percben Federico Valverde – aki pedig Real Madrid-nevelés – tizenegyesből egyenlített.

Több gól pedig már nem esett a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban sem – következhetett a büntetőpárbaj.

Az igazi dráma 4–4 tökéletes tizenegyes után következett, ekkor ugyanis sorozatban öt próbálkozás is kimaradt – Santiago Mele két portugál lövést is hatástalanított. A történtek után, a rendes játékidőben is gólt szerző Bueno zárta le a párbajt, Uruguay továbbjutott.

A két győztes június 8-án egymással küzd meg döntőbe jutásért.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, DÉL-KOREA
NEGYEDDÖNTŐ

Venezuela–Egyesült Államok2–1 – h.u. (Penaranda 96., Ferraresi 115., ill. Ebobisse 117.)
Portugália–Uruguay2–2 – tizenegyesekkel 4–5 (Xande Silva 1., Goncalves 41., ill. Bueno 16., Valverde 50. – 11-esből)