U20-as vb: Venezuela ráadásban, Portugália simán a 8 között

2017.05.30. 15:48
Elsőként Venezuela jutott be az U20-as labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe: hosszabbítás után 1–0-ra legyőzte Japánt. A házigazda Dél-Korea kiesett, miután nem bírt Portugáliával.

Az egyre jobb formába lendülő portugálok a csoportkör felemás eredménysora után most játszottak a legjobban, az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, majd a fordulás után növelték azt, és csak 3–0-nál kaptak gólt. A nyolc között a Mexikó–Szenegál mérkőzés győztesével találkoznak. portugálok a csoportkör felemás eredménysora után most játszottak a legjobban, az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, majd a fordulás után növelték azt, és csak 3–0-nál kaptak gólt. A nyolc között a Mexikó–Szenegál mérkőzés győztesével találkoznak.

Venezuela mindent eldöntő találatát Yangel Herrera szerezte fejjel a 109. percben. A dél-amerikaiak a csoportkörben Németországot (2–0), Vanuatut (7–0) és Mexikót (1–0) is legyőzték, és a Japán elleni meccset is beleszámítva 390 perc alatt egy gólt sem kaptak.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG (DÉL-KOREA)
NYOLCADDÖNTŐ
Venezuela–Japán 1–0
(Herrera 109.)
Dél-Korea–Portugália 1–3 (Li Szang-Heon 81., ill. Bruno Xadas 9., 69., Bruno Costa 27.)