U20-as vb: a franciák kipipálva, a „németverő” vár az olaszokra

2017.06.01. 14:59
Mexikó, Olaszország és az Egyesült Államok is továbbjutott a Dél-Koreában zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjéből.

A játéknap rangadóját Franciaország és Olaszország játszotta egymással. A vezetést utóbbi szerezte meg a 27. percben, a franciák azonban viszonylag hamar, büntetőből egalizáltak. A továbbjutást érő gólról a Cesana 20 esztendős támadója, Giuseppe Panico gondoskodott, aki a második félidő elején vette be Alban Lafont kapuját. Az olasz csapat a németeket kiverő Zambiával mérkőzik meg a legjobb négy közé kerülésért.

Mexikó Szenegált győzte le egy hajrában szerzett góllal, míg az Egyesült Államok kiütéses, 6–0-s sikerrel jutott tovább Új-Zéland ellen.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, DÉL-KOREA
NYOLCADDÖNTŐ

Mexikó–Szenegál 1–0
(Cisneros 89.)
Franciaország–Olaszország 1–2 (J. Augustin 37. – 11-esből, ill. Orsolini 27., Panico 52.)
Egyesült Államok–Új-Zéland 6–0 (J. Glad 32., 76., Ebobisse 64., B. Lennon 65., Trusty 84., Kunga 93.)