U19-es Eb-elitkör: nyertek a csehek, tőlük is függ a sorsunk

2017.03.24. 19:09
A házigazda cseh labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte Skóciát az U19-es Európa-bajnoki elitkör 6. csoportjának 2. fordulójában.

A csehek sokáig nem tudták feltörni a masszívan védekező skót védelmet, ám Scott Allardice a 69. percben megkapta a második sárga lapját. Az innentől kezdve emberelőnyben játszó csehek sebességet váltottak, és a 78. percben a csereként beálló Ondrej Sasinka tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra megnyerték az összecsapást, ezzel a saját kezükben van a sorsuk: amennyiben nem kapnak ki Ausztriától az utolsó körben, csoportelsők és ott lesznek a grúziai kontinensviadalon. Ondrej Sasinka tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra megnyerték az összecsapást, ezzel a saját kezükben van a sorsuk: amennyiben nem kapnak ki Ausztriától az utolsó körben, csoportelsők és ott lesznek a grúziai kontinensviadalon.

A magyar válogatott csak abban az esetben jut ki az Eb-re, ha győz Skócia ellen, Csehország pedig egy vagy két góllal kikap Ausztriától az utolsó fordulóban.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
6. CSOPORT, 2. FORDULÓ

Csehország–Skócia 1–0 (Sasinka 78. – 11-esből)

KORÁBBAN
Ausztria–Magyarország 1–3 (Sahanek 22., ill. Tömösvári 36., Bíró 44., Szabó L 93.)

Az állás: 1. Csehország 6 pont (3–1), 2. Magyarország 3 (4–3), 3. Ausztria 3 (4–3), 4. Skócia 0 (0–4)