U17-es Eb: a ráadásban, büntetőből egyenlített Hollandia

2017.05.07. 20:55
A horvátországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában Németország 3–1-re legyőzte Szerbiát.

A németek már a találkozó elején megszerezték a vezetést Elias Abouchabaka büntetőjének köszönhetően, majd a szünet előtt John Yeboah növelte az előnyt.

A második félidő derekán Erik Majetschak döntötte el a három pont kérdését végleg, a hajrában Filip Sztuparevics büntetőből kozmetikázott.

A csoport másik meccsén az írek legyőzték Boszniát, így matematikailag még mindig nem biztos a németek továbbjutása.

Az angol válogatott sem lassít, a norvégok elleni 3–1 után az ukránok ellen 4–0-ra nyertek a „háromoroszlánosok”. A hollandok Zakaria Aboukhlal 11. percben szerzett góljával vezettek a norvégok ellen, ám a második félidő elején ellenfelük fordított, és csak a ráadás pillanataiban, Achraf El Bouchataoui által értékesített büntetővel mentettek pontot. Ennek az eredménynek köszönhetően az angolok már biztosan a legjobb nyolc között vannak.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT

Németország–Szerbia 3–1 (Abouchabaka 7. – 11-esből, Yeboah 39., Majetschak 61., ill. Sztuparevics 75. – 11-esből)
Írország–Bosznia-Hercegovina 2–1 (Roache 7., Idah 29. – 11-esből, ill. Vjestica 13.)

D-CSOPORT
Anglia–Ukrajna 4–0 (McEachran 20., Brewster 32., Sancho 36., Barlow 69.)
Hollandia–Norvégia 2–2 (Aboukhlal 11. El Bouchataoui 82. – 11-esből, ill. Larsen 49., Stenevik 55.)