Oscar mesterhármasával lett világbajnok Brazília

2011.08.21. 08:13
Brazília ötödször ünnepelhetett U20-as vb-címet (Fotó: Action Images)
A brazil U20-as labdarúgó-válogatott hosszabbítás után 3–2-re legyőzte Portugáliát Bogotában a korosztályos világbajnokság döntőjében. A dél-amerikaiak mindhárom gólját az Internacional középpályása, Oscar szerezte: a 78. percben elért találattal hosszabbításra alakította a találkozót, míg 111. percbeli hálórezgetése aranyat ért a „kis selecao” számára. A bronzérmet Mexikó szerezte meg, miután 3–1-re legyőzte Franciaországot.

A döntőig senki sem vette be a portugálok kapuját, a fináléban azonban Oscarnak mindössze öt perc kellett, hogy betaláljon. A középpályás ráadásul nem is akármilyen távolságból, mintegy 35 méterről talált a hálóba: egy szabadrúgást erőből lőtt a kapu irányába, és miután az egyik portugál játékos fején megcsúszva a labda megtévesztette Mika kapust, az a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

Oscarnak kijárt az ünneplés

Nem sokáig tartott azonban a brazil vezetés, négy perccel később a villámléptű Nélson Oliveira futott el a jobb oldalon, és remek keresztpassza után Alex talált a kapuba. 1–1

Brazília irányította a mérkőzést, de az első félidőben már nem változott az eredmény, a második félidő elején pedig a portugálok egy egyszemélyes akció révén megszerezték a vezetést: ismét Oliveira lódult meg a jobb oldalon, és miután senki nem volt a segítségére a társak közül, éles szögből bombázott, a védhető lövés után a labda Gabriel mellett a hosszú sarokban kötött ki. 1–2

Portugáliának azonban nem sikerült kihúznia az összecsapást újabb kapott gól nélkül: a 78. percben Dudu lövése után Oscar volt a legjobb helyen, és könnyedén a kapuba helyezett. 2–2

A luzitánok ugyan a rendes játékidő utolsó perceiben, majd a hosszabbítás elején is válaszolhattak volna (utóbb Caetano hibázott egy az egyben Gabriellel szemben), de az állás a 111. percig nem változott. Ekkor azonban ismét jött Oscar, aki kicsit kiszorított helyzetből, jobbról briliáns gólt lőtt a labdát Mika felett a jobb felső sarokba zúdítva. 3–2

Brazília „visszavágott” Portugáliának az 1991-es fináléban elszenvedett, tizenegyesek utáni vereségért, és ötödször jutott fel az U20-as csúcsra. A legutóbbi tíz U20-as vb-ből immár a nyolcadik végződött dél-amerikai sikerrel.

BRAZÍLIA–PORTUGÁLIA 3–2

MEXIKÓ–FRANCIAORSZÁG 3–1

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, KOLUMBIA
DÖNTŐ
BRAZÍLIA–PORTUGÁLIA 3–2 (1–1, 2–2, 2–2) – hosszabbítás után
Bogotá, Estadio Nemesio Camacho, 36058 néző. Vezette: Geiger (amerikai)
BRAZÍLIA: Gabriel – Danilo, Bruno Uvini, Juan Jesús, Fernando – Casemiro, Gabriel Silva (Negueba, 46.), Willian (Allan, a szünetben), Philippe Coutinho (Dudu, 62.), Oscar – Henrique. Szövetségi kapitány: Ney Franco
PORTUGÁLIA: Mika – Nuno Reis, Roderick, Cédric (Julio Alves, 57.), Mário Rui – Pelé, Sana (Ricardo Dias, 100.), Danilo, Sérgio Oliveira – Nélson Oliveira, Alex (Caetano, 82.). Szövetségi kapitány: Ilídio Vale
Gólszerzők: Oscar (5., 78., 111.), ill. Alex (9.), N. Oliveira (59.)
A 3. HELYÉRT
Mexikó–Franciaország 3–1 (Dávila 12., Enríquez 49., Rivera 71., ill. Lacazette 8.)