MLS: Némethék legyőzték Gerrardékat – irány a rájátszás!

2015.10.26. 02:10
Németh Krisztiánék bejutottak a rájátszásba (Fotó: Sporting KC Facebook)
A Németh Krisztiánnal felálló Sporting Kansas City 2–1-re legyőzte a Steven Gerrardot is a soraiban tudó Los Angeles Galaxyt az utolsó alapszakasz-fordulóban, így bejutott az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) rájátszásába.

Egészen az utolsó alapszakasz-fordulóig nem volt biztos, hogy az SKC kiharcolja-e a rájátszásba jutást. A kansasiek jól kezdtek a címvédő ellen, Németh Krisztiánék több helyzetet is kialakítottak, ám a 38. percig nem sikerült gólra váltani ezeket, mígnem Kevin Ellis betalált (1–0).

A szünet előtt egyenlített az LA Galaxy Robbie Keane góljával (1–1). Ahhoz, hogy a Sporting biztosan bejusson a rájátszásba a többi meccstől függetlenül, nyernie kellett, és a 65. percben meg is szerezte az ehhez szükséges gólt Dom Dwyer révén (2–1).

Németh Krisztián jól játszott, több helyzete is volt, ám gólt nem tudott elérni, a 90. percben csak az időt lopta azzal edzője, hogy lecserélte.

A Nyugati főcsoportot az FC Dallas nyerte meg, megelőzve a szintén playoffba jutó Vancouver Whitecaps, Porland Timbers, Seattle Sounders, Los Angeles Galaxy, Sporting Kansas City ötöst.

Az SKC október 29-én a Portland Timbers otthonában lép pályára a rájátszás első körében.