Ligue 1: pompásan sikerült az OM-jubileum Balotelli nélkül is

2019.04.20. 19:22
Luiz Gustavo, az OM első gólszerzője a hazaiak gaboni légiósát, Didier Ndongot (21) igyekszik szerelni (Fotó: AFP)
Az Olympique Marseille 3–1-re győzött a bennmaradásért harcoló Guingamp vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójának szombati játéknapján, ünnepivé téve edzője, Rudi Garcia 100. bajnoki mérkőzését a csapat kispadján.

Az OM február eleje óta először lépett pályára Mario Balotelli nélkül – az olasz a sárga lapok miatti eltiltását töltötte –, de ez nem okozott zavart a gépezetben: Luiz Gustavo a saját kipattanójából már a 4. percben megszerezte a vezetést, majd az első félidő hajrájában Lucas Ocampos fejjel megduplázta a fórt.

A szünet után szépítettek a hazaiak, ám hiába rohamoztak a létfontosságú pontért-pontokért, gólt a vendégek szereztek a végjátékban Valere Germain révén.

Egy kis stat: Rudi Garcia 100. alkalommal ült bajnoki mérkőzésen az OM kispadján, mérlege 52 győzelem, 25 döntetlen, 23 vereség. Legutóbb Gérard Gili ért el több (54) győzelmet 100 Marseille-bajnokin (1996), Didier Deschamps 51-ig jutott.

Az esti programban aztán a Guingamp újra az utolsó helyre csúszott, miután az eddigi sereghajtó Caen meglepetésre nyerni tudott Nizzában.

A Montpellier véget vetett a Strasbourg öt fordulón át tartó veretlenségi sorozatának, és folytatta az európai kupahelyek ostromát, míg Paulo Sousa egymás után másodszor is kikapott a Bordeaux-val.

FRANCIA LIGUE 1
33. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Guingamp–Marseille 1–3 (Ngbakoto 56., ill. Luiz Gustavo 4., Ocampos 40., Germain 91.)
Nice–Caen 0–1 (Djiku 74.)
Nimes–Bordeaux 2–1 (Savanier 16. – 11-esből, Ripart 63., ill. Maja 13.)
Strasbourg–Montpellier 1–3 (P. Martinez 34., ill. Delort 22., 86., Mollet 28.)