Ligue 1: Neymart kiállították, de Cavani megmentette a PSG-t

2017.10.22. 22:56
A második sárga lapot, avagy Neymar kiállítását megelőző pillanat (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain a hosszabbításban szerzett Cavani-góllal 2–2-es döntetlent harcolt ki a Marseille vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap este lejátszott klasszikus rangadóján.

A Marseille olyan korán gólt szerzett Luiz Gustavo remek alsó sarkos lövésével, mint a PSG ellen 2011 óta egyszer sem, csakhogy Neymar, a bal alsót kilőve még az első félidőben válaszolt.

Egy kis stat: a PSG talizmánja a harmadik labdarúgó Ronaldinho és Zlatan Ibrahimovic után, aki a spanyol és a francia bajnoki klasszikuson is gólt szerez a 21. században.(Opta)

Sokáig úgy tűnt, marad az 1–1, ám a hajrában Florian Thauvin – az OM addigi második kaput eltaláló lövéséből – újra vezetést szerzett a hazaiaknak. Ekkor következett a dráma.

Neymar a hajrára elveszítette türelmét: a 85. percben kapta az első sárga lapját, majd két perccel később a másodikat, miután egy megiramodása során kétszer is felrúgták. A második „tettesen”, az argentin Lucas Ocamposon visszafordulva egy taszítással elégtételt vett – jogos volt az újabb figyelmeztetés, így a kiállítás is.

Egy kis stat: az utóbbi 25 évben Neymar az egyetlen, akit gólszerzőként állítottak ki OM–PSG klasszikuson. (Opta)

A KIÁLLÍTÁS

De még nem volt vége: Edinson Cavani a 93. percben szabadrúgásból belőtte a második egyenlítő gólt – labdája a lécről vágódott a gólvonal mögé –, amivel megmentette a PSG bajnoki veretlenségét.

A mérkőzés összefoglalója

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Marseille–Paris Saint-Germain 2–2
(Luiz Gustavo 16., Thauvin 78., ill. Neymar 33., Cavani 93.)
Korábban közölt eredmények
Nice–Strasbourg 1–2
(Lees Melou 54. – 11-esből, ill. Da Costa 23., 49.)
Troyes–Lyon 0–5 (B. Traoré 21., Depay 49., 65., 70. – a harmadikat 11-esből, M. Díaz 90. )

1. Paris SG 10 8 2 31–8 +23 26
2. Monaco 10 7 1 2 26–12 +14 22
3. Nantes 10 6 2 2 9–7 +2 20
4. Lyon 10 5 4 1 25–15 +10 19
5. Marseille 10 5 3 2 20–17 +3 18
6. Saint-Étienne 10 5 2 3 13–10 +3 17
7. Bordeaux 10 4 4 2 16–15 +1 16
8. Montpellier 10 4 3 3 8–6 +2 15