Ligue 1: Depay mérföldkőhöz érkezett, és megnyerte „a lyoni Neymar–Cavanit” – videó

2017.10.22. 19:24
Memphis Depaynak remek mérkőzése volt (Fotó: AFP)
Memphis Depay mesterhármasára alapozva a Lyon 5–0-ra győzött a Troyes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. Tovább mélyül a gödör a Nice alatt: a nizzai csapat hazai pályán 2–1-re kikapott az újonc Strasbourg-tól.

A 21 perc alatt három gólt termelő Memphis Depay először ért el mesterhármast a felnőttpályafutása során (2013-ban a holland U17-es válogatott tagjaként triplázott San Marino ellen).

Érdekesség, hogy a harmadik Depay-gólt eredményező tizenegyes előtt volt némi vita az est hőse és Mariano Díaz között, hogy ki végezze el a büntetőt – Depay nem engedett, ő nyerte meg „a lyoni Neymar–Cavanit”. A végjátékban aztán Díaz kárpótolta magát egy góllal…

A DEPAY–DÍAZ CIVAKODÁS

A Lyon sorozatban a harmadik tétmeccsét nyerte meg: a múlt héten a Monacót gyűrte le bajnokin (3–2), csütörtök este az Everton otthonában győzött Európa-liga-mérkőzésen (2–1).

TROYES–LYON 0–5 – A GÓLOK

A legutóbbi szezonban bronzérmes Nice sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban, és közben bukott egyet az Európa-ligában is.

A nizzai csapatból Mario Balotelli sérülés miatt hiányzott a Strasbourg ellen, Wesley Sneijder pedig a második félidőben játszott – amelynek nagy részét a hazaiak emberelőnyben játszották le, de ebből nem tudtak profitálni.

NICE–STRASBOURG 1–2 – A GÓLOK

Vasárnap megtörtént a szezon első edzőváltása is: a sereghajtó Metz megvált Philippe Hinschbergertől; utódja ideiglenes megbízással José Pinot, a tartalékcsapat edzője lett.

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Nice–Strasbourg 1–2
(Lees Melou 54. – 11-esből, ill. Da Costa 23., 49.)
Troyes–Lyon 0–5 (B. Traoré 21., Depay 49., 65., 70. – a harmadikat 11-esből, M. Díaz 90. )
Később játszották
Marseille–Paris Saint-Germain 2–2 (Luiz Gustavo 16., Thauvin 78., ill. Neymar 33., Cavani 93.)

1. Paris SG 10 8 2 31–8 +23 26
2. Monaco 10 7 1 2 26–12 +14 22
3. Nantes 10 6 2 2 9–7 +2 20
4. Lyon 10 5 4 1 25–15 +10 19
5. Marseille 10 5 3 2 20–17 +3 18
6. Saint-Étienne 10 5 2 3 13–10 +3 17
7. Bordeaux 10 4 4 2 16–15 +1 16
8. Montpellier 10 4 3 3 8–6 +2 15