Ligue 1: nagy góllal zárult le egy 15 éves korszak

2017.01.13. 23:35
Döntetlenre (1–1) végződött a Lille és a Saint-Étienne mérkőzése a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) péntek esti programjában.

A vendég zöldek szerezték meg a vezetést az első félidőben, a 71. percben Nicolas De Préville szép lövéssel egyenlített – alig egy perccel a becserélését követően.

Ezzel a mérkőzéssel lezárult egy korszak a Lille életében: távozik a klub éléről az elnöki posztot 2002 óta betöltő Michel Seydoux.

Az együttműködés legszebb éve 2011 volt: a LOSC – 56, illetve 55 évnyi várakozás után – a bajnokságot és a Francia Kupát is megnyerte abban az évben.

A másodosztályban a Le Havre Bese Barnabás nélkül játszott 0–0-s döntetlent a Nimes vendégeként; a magyar légióst nem nevezték a mérkőzésre. Húsz mérkőzés után a Le Havre a tabella 9. helyén áll.