Ligue 1: Ibra megsérült, de Cavaniék megoldották a pótlását

2014.08.16. 18:53
A tüzetes vizsgálatok után derül ki, hogy Ibrának mennyit kell kihagynia (Fotó: Reuters, archív)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójában a címvédő Paris Saint-Germain 2–0-ra legyőzte a Bastiát, de nem lehet felhőtlen az öröme, mert legnagyobb értékét, a megsérült Zlatan Ibrahimovicot a mérkőzés elején le kellett cserélni.

A párizsiakat irányító Laurent Blanc a Sirigu – Van der Wiel (Aurier, a szünetben), Marquinhos, David Luiz, Digne – Verratti, Motta, Pastore – Lucas (Cabaye, 75.), Ibrahimovic (Lavezzi, 14.), Cavani összeállításban küldte pályára a csapatát. A brazil válogatott David Luiz ezen a mérkőzésen debütált a francia egyesületben, továbbá 140 nap után először kapott szerepet kezdőként bajnoki meccsen.

A találkozó első említésre méltó eseményétől szívesen eltekintettek volna a PSG-érzelmű szurkolók, hiszen Zlatan Ibrahimovicot kevesebb mint negyedóra játék után le kellett cserélni. A bordáján megsérült, de a pályát a derekát fájlalva elhagyó svéd klasszist – akit a Ligue 1-ben először cseréltek le az első félidőben – El-Hadji Ba tette harcképtelenné. A sérülés súlyosságáról egyelőre nincs információ.

ZLATAN IBRAHIMOVIC SÉRÜLÉSE

A PSG-t nem rendítette meg, hogy Ibra kidőlt, mert nem sokkal később Lucas Moura góljával megszerezte a vezetést. A Gregory van der Wiel jobb oldali beadására a hosszú oldalon egyedül érkező brazil kapásból a bal alsó sarokba küldte a labdát (1–0).

A mezőnyfölényben játszó párizsi együttes az 57. percben döntötte el végérvényesen a három pont sorsát, amikor Marco Verratti felívelt labdáját Edinson Cavani szépen megszelídítette, majd tizenegy méterről fordulásból a kapu bal oldalába lőtt (2–0). A fővárosiak sorozatban 25. bajnoki góljukat szerezték akcióból.

A Bastia szinte semmi veszélyt nem jelentett Salvatore Sirigu kapujára, de a hazaiak sem tudtak újabb gólt szerezni – pedig a lehetőségük megvolt rá –, így maradt a kétgólos különbség, amelynek köszönhetően a PSG átvette a vezetést a tabellán.