Ligue 1: hétgólos őrület a volt FTC-védő közreműködésével

2018.11.04. 23:30
A Nantes, a Saint-Étienne és a Montpellier is otthon tartotta a három pontot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A sorozatban harmadik győzelmét elkönyvelő Nantes 5–0-ra ütötte ki a sereghajtó Guingamp együttesét, melynek így csúfos véget ért az ötmeccses veretlenségi szériája. A „kanáriknál” duplázott az argentin Emiliano Sala, aki a Ligue 1 mostani kiírásában 11 meccsen 10 találatnál jár, ezzel Kylian Mbappé (11) mögött második a mesterlövészek listáján. Az öt európai topligában ebben az idényben eddig csak ők ketten szereztek már legalább 10 gólt.Nantes 5–0-ra ütötte ki a sereghajtó Guingamp együttesét, melynek így csúfos véget ért az ötmeccses veretlenségi szériája. A „kanáriknál” duplázott az argentin Emiliano Sala, aki a Ligue 1 mostani kiírásában 11 meccsen 10 találatnál jár, ezzel Kylian Mbappé (11) mögött második a mesterlövészek listáján. Az öt európai topligában ebben az idényben eddig csak ők ketten szereztek már legalább 10 gólt.

Az Olympique Marseille 3–0-ra kikapottMontpellier-ben, így a legutóbbi hat bajnokijából a negyediket veszítette el, míg vendéglátója fellépett a tabella második helyére.

A kiesőzóna közeléből menekülni igyekvő Angers a Ferencváros korábbi középhátvédje, Mateo Pavlovic góljának és gólpasszának is köszönhetően 3–2-re vezetett a Saint-Étienne ellen, de végül 4–3-as vereséget szenvedett. A zöld-fehérek hazai pályán még veretlenek (négy győzelem mellett két döntetlen a mérlegük), és megelőzték a táblázaton a Marseille-t.

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ
Nantes–Guingamp 5–0
(Sala 43., 84. – az elsőt 11-esből, Rongier 63., A. Touré 70., Girotto 78.)
Saint-Étienne–Angers 4–3 (Diony 26., Debuchy 45+1., Manceau 73. – öngól, Hamouma 89., ill. Pavlovic 24., Tait 45+3., Bahoken 71.)
Montpellier–Marseille 3–0 (Laborde 51., 62., Lasne 70.)

Szombati mérkőzések
Lyon–Bordeaux 1–1 (Aouar 45., ill. Cornelius 73.)
Caen–Rennes 1–2 (Crivelli 90., ill. Hunou 60., I. Sarr 69.)
Dijon–Nimes 0–4 (Bouanga 5., 65., Savanier 30., Briancon 87.)
Nice–Amiens 1–0 (Gouano 38. – öngól)
Reims–Monaco 1–0 (Cafaro 24.)
Strasbourg–Toulouse 1–1 (Mothiba 51., ill. Gradel 72.)

Pénteken játszották
Paris Saint-Germain–Lille 2–1 (Mbappé 70., Neymar 84., ill. Pépé 93. – 11-esből)

1. Paris SG 12 12 41–7 +34 36
2. Montpellier 12 7 4 1 20–7 +13 25
3. Lille 12 8 1 3 21–10 +11 25
4. Lyon 12 6 3 3 19–14 +5 21
5. Saint-Étienne 12 5 5 2 17–17 0 20
6. Marseille 12 6 1 5 22–21 +1 19
7. Strasbourg 12 4 5 3 20–16 +4 17
8. Reims 12 4 5 3 8–10 –2 17