Ligue 1: hatgólos meccsen ikszelt először a bajnokságban a PSG

2020.01.12. 23:01
Neymar hasít – két gólt szerzett a brazil (Fotó: AFP)
A francia bajnokság 20. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető PSG 3–3-as döntetlent játszott a Monacóval hazai pályán.

Nem sokat vacakoltak a felek a párizsi mérkőzésen: Neymar a harmadik perc legelején megszerezte a vezetést csapatának – érdemes megnézni, mennyire egyedül hagyták a védők a résbe beinduló brazilt.

Rövid ideig örülhettek a vezetésnek sokáig a hazaiak, mivel alig négy perccel később Gelson Martins egyenlített, miután Wissam Ben Yedder lövését követően a kivetődő Keylor Navasról elé pattant a labda.

Ha egyszer egy üzlet beindul: Ben Yedder néhány perc múlva már maga is betalált, gyors kontra végén lövése ezúttal utat talált a kapuba – még nem telt el negyedóra, és máris három gólt láthatott a Parc des Princes közönsége.

Ez egyébként azt jelentette, hogy a PSG 2012 májusa óta, azaz közel nyolc év után először kapott két gólt az első negyedórában, akkor a Valenciennes-nek sikerült ez a bravúr – igaz, a meccset már nem tudta megnyerni a jelenleg a francia másodosztályban szereplő csapat, 4–3-ra győzött a PSG.

Vissza azonban a jelenbe, mert a gólgyártásnak csak nem akart vége szakadni: igaz, minden korábbinál hosszabban kellett várni a következő találatra. Kilenc perc telt el, mire ismét rezdült a háló, Neymar lövése után őrült flipperezésbe kezdett a labda, s Cesc Fabregas lábáról Ballo Touré sarkára pattant, onnan pedig a monacói kapu bal alsó sarkába vágódott (2–2).

Újabb hosszú gólcsend következett, dupla olyan hosszú, mint az előző, a 40. percben Kylian Mbappé esett hasra Mendes mellett a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Neymar a 42. percben lőtte be – nem az tartott két percig, míg odatotyogott a labdához a brazil.

A második félidő egészen más mederben folyt, mint az első: sokkal jobban koncentráltak a védelmek a dolguk megfelelő ellátására, így aztán elmaradt a gólparádé, de azért Iszlam Szlimani a 70. percben csak lőtt egyet, kiegyenlítve az állást – gólját csak hosszabb videózás után adta meg Antony Gautier játékvezető.

A hajrában mindkét csapat előtt adódott egy-egy gólszerzési lehetőség, de újabb találat már nem esett, ami azt jelenti, hogy a párizsiak 15 győzelem és három vereség után első alkalommal játszottak döntetlent ebben a bajnokságban. 3–3

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Monaco 3–3 (Neymar 3., 42. – a másodikat 11-esből, Ballo Touré 24. – öngól, ill. G. Martins 7., Ben Yedder 13., Szlimani 70.)