Futsal Eb: hiába vezettek a kazahok, a spanyolok döntőzhetnek

2016.02.11. 22:53
Oroszország után Spanyolország is bejutott a belgrádi futsal Európa-bajnokság döntőjébe, miután az elődöntőben 5–3-ra nyert a kazah válogatott ellen.

Az összecsapás előtt is esélyesebbnek vélt spanyol válogatott nem kezdett jól Kazahsztán ellen, miután már a negyedik percben hátrányba került, onnantól viszont rákapcsolt hatszoros Eb-győztes, és átvette a mérkőzés irányítását, Bebé, Miguelín Sayago és Raúl Campos góljával pedig már kétgólos előnnyel (3–1) vonulhatott szünetre.

Az utolsó percekben az Eb-újonc kazah válogatott ugyan ráijesztett a spanyolokra, ledolgozta a hátrányát egy gólra, ám egyenlíteni már nem sikerült: a találkozót 5–3-ra nyerte Spanyolország, és bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe, ahol Oroszországgal csap össze.