Futsal Eb: háromszori vezetés, csodagól – döntőben az oroszok

2016.02.11. 20:39
Oroszország a hatszoros győztes Spanyolországgal csap össze a belgrádi futsal Európa-bajnokság döntőjében.

A 13. percig kellett az első gólra várni, ekkor Eder Lima révén Oroszország jutott vezetéshez (1–0). A második félidőben Mladen Kocics egyenlített, de hat perc múlva már ismét Oroszország volt előnyben, miután Szergej Abramov egy varázslatos esernyőcsel után a szerb kapuba bombázott (2–1).Eder Lima révén Oroszország jutott vezetéshez (1–0). A második félidőben Mladen Kocics egyenlített, de hat perc múlva már ismét Oroszország volt előnyben, miután Szergej Abramov egy varázslatos esernyőcsel után a szerb kapuba bombázott (2–1).

Nem sokáig örülhettek azonban az oroszok, Milos Simics a 36. percben másodszor is egyenlített.

A rendes játékidőben nem született több találat, így jöhetett a kétszer ötperces hosszabbítás. Ennek első játékrészében az oroszok harmadszor is előnybe kerültek: Romulo kapott a szélről lapos passzt, és a 29 éves játékos egyből a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát.

Az utolsó percekben a szerbek lehozták a kapusukat, ám így sem sikerült gólt szerezniük.

Az orosz válogatott 3–2-re legyőzte Szerbiát, így elsőként jutott be a belgrádi Eb döntőjébe. Az ellenfele a spanyol válogatott lesz, amely 5–3-ra legyőzte a kazahokat.