Felkészülés: „Most jó a társaság” – Icardi odaszúrt Messiéknek

2018.11.21. 07:46
Mauro Icardo szerint megváltozott a légkör az argentinoknál (Fotó: AFP)
Az argentin labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte Mexikót.

A találkozón gyorsan betaláltak az argentinok, Mauro Icardi már két perc után ünnepelhetett – az Inter sztárja egy gyors kontra végén becselezete magát a tizenhatoson belülre, majd tíz méterről a jobb felsőbe lőtt (1–0).

A folytatásban Mexikó birtokolta többet a labdát, s nagy elánnal rohamozott, a kihagyott lehetőségek viszont megbosszulták magukat: a 87. percben a hazaiak lekontrázták a kitámadó mexikóiakat, a támadás végén a néhány perccel korábban beálló Paulo Dybala vette be a vendégek kapuját, amivel beállította a 2–0-s végeredményt.

A győzelem után Icardi némileg odaszúrt Lionel Messiéknek, akikkel a nemzeti csapat nem épp sikeres időszakon van túl – mint ismert, az oroszországi világbajnokságot megelőzően sok pletykát lehetett hallani, miszerint a válogatott Messi „baráti körére” épül, és aki nincs jóban a Barcelona klasszisával, azzal nem számolnak az együttesnél. Hernán Crespo például előre megmondta, hogy Icardi épp emiatt nem utazhat majd el a világbajnokságra, s az Inter támadója nem is került be a keretbe.

„Amikor először a válogatotthoz jöttem, teljesen más volt a helyzet, most viszont jó a társaság és barátságos a légkör.”

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS
ARGENTÍNA–MEXIKÓ 2–0 (1–0)
Mendoza,
Estadio Malvinas Argentinas. V: Nicolás Gallo Barragán (kolumbiai)
ARGENTÍNA:
Rulli (Gazzaniga, 59.) – Mercado, Funes Mori, Kannemann, M. Acuna – R. Pereyra, Ascacíbar (Paredes, 55.), Meza (G. Simeone, 73.) – Lamela (Lo Celso, 59.), Icardi (Dybala, 81.), De Paul (Cervi, a szünetben). Szövetségi kapitány: Lionel Scaloni
MEXIKÓ: J. Corona – Duenas, E. Álvarez, Julio Domínguez (Mier, a szünetben), Arteaga (J. Gallardo, a szünetben) – V. Guzmán, Aguirre, É. Gutiérrez (Alvarado, a szünetben) – Brizuela (Zaldívar, 63.), H. Martín (A. Pulido, 82.), Aquino (L. Rodríguez, a szünetben). Szövetségi kapitány: Ricardo Ferretti