Felkészülés: legyőzte a Napolit, döntős az Atlético

2017.08.01. 19:39
Koke és Marko Rog harca a labdáért (Fotó: AFP)
Bejutott az Audi-kupa döntőjébe az Atlético Madrid futballcsapata, miután hátrányról fordítva 2–1-re legyőzte a Napolit.

Az ötödik alkalommal kiírt müncheni torna első elődöntőjében az első nagy helyzetet a spanyolok hagyták ki, a 25. percben Griezmann fejesét Reina bravúrral védte. A 33. percben büntetőhöz jutott a Napoli, mivel Szavics az ötös sarkán szabálytalankodott Callejónnal, de Milik tizenegyesét Oblak kivédte.

A második félidőben Callejón már nem bízta másra a dolgot, Gulam bal oldali beadását kapásból a jobb sarokba lőtte (0–1).

Negyedóra múlva érkezett az egyenlítés, Griezmann az alapvonalról pontosan játszott vissza, s ugyan a labda kicsit Fernando Torres háta mögé jött, ő gyönyörű mozdulattal csak bepiszkálta a hálóba (1–1).

Hogy ne legyenek tizenegyesek, arról Vietto gondoskodott, aki egy balról érkező szögletet követően Lucas Hernández csúsztatását közelről lőtte a hálóba (2–1).