Felkészülés: hatgólos sikerével harmadik a Tottenham - videó

2013.07.27. 14:06
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Tottenham a triplázó Jermain Defoe vezérletével 6–0-ra legyőzte a kínai ligaválogatottat az Ázsia-kupa harmadik helyéért vívott mérkőzésén.

Az első negyedóra végén megszerezte a vezetést a Tottenham: Dembele játszott Dempseyhez a bal oldalon, ő sarokkal visszatette a labdát Rose-nak, az ő beadása után pedig Sean Ceről a saját kapujába pattant a labda (0–1).

Bő fél óra játék után már kétgólosra duzzadt a vendégelőny, Defoe bal oldali beadása után Demspey passzolt az ötös előteréből a bal alsóba (0–2).

Az első játékrész végére aztán eldőltek a lényegi kérdések, Walker távoli szabadrúgása után a védőkről pont Defoe elé pattant a labda, ő pedig 7 méterről a jobb alsóba terelt (0–3).

Az 54. minutumban Defoe duplázott. Bár a hazai kapus könnyedén elérte a rárontó támadó és az őt követő védő kíséretében a labdát, azt pont az angol játékosba rúgta, akiről a kapu felé pattant, neki pedig már csak az üresen maradt hálóba kellett terelnie (0–4).

A 80. percben megszületett Defoe harmadik, a Tottenham ötödik gólja is, Sigurdsson parádésan, külsővel indította a bal szélen meginduló támadót, aki a 16-oson belülre érve, nyolc méterről a jobb alsó sarokba passzolt (0–5).

Egy öngólesélyes megmozdulást még megúsztak a kínaiak, de Towsend 17 méteres szabadrúgását már nem, jobbról a jobb alsóba tekert, megszerezve az angolok hatodik gólját, majd nem sokkal később Llorisnak kellett bravúrt bemutatnia, de a levegőben úszva szögletre tornázta a jobb felső irányába tartó labdát (0–6).

Az özönvízszerűen szakadó esőben több találat már nem esett, a Tottenham így is könnyedén nyerte meg a harmadik helyért vívott mérkőzést.