Felkészülés: a Liverpool új szerzeménye góllal bizonyított

2013.07.24. 14:08
Gerrard juttatta vezetéshez a Liverpoolt (Fotó: Reuters)
A Liverpool labdarúgócsapata 2–0-ra legyőzte a Melbourne Victoryt nemzetközi felkészülési mérkőzésen. Az angol együttesben Steven Gerrard és Iago Aspas volt eredményes a Melbourne Cricket Groundon rendezett találkozón.

LIVERPOOL–MELBOURNE VICTORY

A Jones – G. Johnson, Skrtel, Wisdom, José Enrique – Gerrard, Allen, Henderson – Ibe, Borini, Sterling összeállításban kezdő Liverpool dominált már a meccs elejétől, a legutóbb az indonéziai ligaválogatott legyőző (2–0) együttes magabiztosan járatta a labdát az első percekben.

Kapura lövésig azonban alig-alig jutottak a „vörösök", a 31. percben a csapatkapitány, Steven Gerrard viszont igen, és meg is szerezte a vezetést a Poolnak: remekül összejátszott Borinivel, majd 12 méterről jobb lábbal a bal alsóba helyezett. 1–0

A szünetben így egy nullára vezetett a Liverpool Gerrard góljával, a középpályást a fordulás után lecserélte Brendan Rodgers, a 95 ezer szurkoló pedig fennhangon éltette a rutinos játékost. A meccs vége előtt 18 perccel beállt csereként Luis Suárez is, akinek jövője még mindig kérdéses a klubnál – a legfrissebb hírek szerint az uruguayi csatár az Arsenallal szeretne tárgyalni.

A 93. percben újabb gólt szerzett a Liverpool: a nyáron igazolt Iago Aspas volt a gólszerző. Stewart Downing kis szöglete után Suárez lőtte középre a labdát, amely Aspason irányt változtatva a hálóban kötött ki. 2–0

ÁZSIA-KUPA
Küzdött a Tottenham, de a Sunderland fordított (Fotó: Reuters)

A Tottenham Sunderland elleni hongkongi meccsét fél órával elhalasztották a szakadó eső miatt, a csapatok kétszer negyven percet játszottak. A londoniak a 27. percben szerezték meg a vezetést, amikor Kyle Walker váltotta gólra Gylfi Sigurdsson beadását. Öt minutummal később egyenlített a Di Canio-legénység, Cabral talált a hálóba. 1–1

A szünet után elvesztette egyik kulcsemberét a Tottenham, a csereként beálló Jan Vertonghen néhány perc után megsérült, Zeki Fryers váltotta. A 63. percben a legutóbbi szezonban egy meccset sem játszó Wes Brown fejjel volt eredményes, a végeredményt az utolsó előtti percben David Moberg Karlsson állította be. 1–3

A Sunderland győzelmével bejutott az Ázsia-kupa döntőjébe, ahol majd a kínai ligaválogatott ellen minimális különbséggel győztes Manchester Cityvel találkozik. Utóbbi meccsen a győztes gólt Edin Dzeko szerezte a 21. percben.