Felkészülés: a szlovákok csak hárommal verték meg a dánokat

2018.09.05. 22:34
Jól tartották magukat a harmadik és negyedik osztályban játszó dánok Nagyszombatban
A szlovák labdarúgó-válogatott nemzetközi felkészülési mérkőzésen a vártnál sokkal kisebb különbséggel, csupán 3–0-ra győzte le a finoman szólva is tartalékos Dániát.

A harmadik és negyedik ligás játékosokkal felálló dánok kisebb meglepetésre kihúzták az első tíz percet, de Kucka jobb oldali beadását követően Nemec megpattanó fejese már utat talált a kapujukba – 10:39 perc telt el a gólig (1–0).

A kapott gól sem törte meg a skandinávokat, sőt, többször is veszélyes támadást vezettek, igaz, Kozáciknak nem kellett bravúrt bemutatnia, nem úgy bő fél óra után Haagh-nak Weiss ziccerénél.

A 37. perc végén aztán Kucka megint gólpasszt jegyzett, ezúttal Rusnák lövése kötött ki a jobb alsó sarokban (2–0).

A fordulást követően maradt a szlovák fölény, ám Weiss újabb ordító helyzeténél is hárított a dán kapus, ahogyan nem sokkal később egy róla kipattanót követő két ismétlésnél is.

A hajrá nyitányán a nem túl aktív szlovákok újabb gólt szereztek, bár ezt leginkább a vendégeknek köszönhették, Mak bal oldali beadásánál ugyanis Fogtról a saját kapujába pattant a labda (öngól, 3–0).