nemzetisport.hu 2019.07.10 23:29 Frissítve: 2019.07.11 23:04

Csütörtöki sportműsor: a DVSC, a Fehérvár, a Honvéd és a DAC is az El-ben játszik

A Ferencváros után az Európa-ligában érdekelt csapataink is megkezdik nemzetközi szereplésüket: a Debrecen albán, a Honvéd litván csapatot fogad, a Fehérvár FC Montenegróba látogat, és pályára lép a szlovák bajnokság ezüstérmeseként részvételi jogot szerző DAC is. Az Afrika-kupán kialakul a legjobb négy mezőnye. Megkezdődik a hazai rendezésű junior női kézilabda Európa-bajnokság, a mieink Montenegróval játszanak az első napon. Folytatódik a Tour de France és a wimbledoni tenisztorna. 

 

FUTBALLPROGRAM

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
19.00: 
Debreceni VSC (magyar)–Kukësi (albán) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.30: FK Zeta (montenegrói)–Fehérvár FC (magyar) (Tv: Duna World) – élőben az NSO-n!
20.30: FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)–KS Cracovia (lengyel)  – élőben az NSO-n!
21.00: Budapest Honvéd (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

A további párosítás
15.30:
 Pjunik Jerevan (örmény)–Shkupi (északmacedón)
16.00: Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
16.45: FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán)
17.00: Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
17.30: KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
17.30: JK Narva Trans (észt)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
17.30: AEK Larnaca (ciprusi)–Petrocub Hincesti (moldovai)
18.00: Sabail FK (azeri)–Universitatea Craiova 1948 (román)
18.00: FC Flora (észt)–Radnicski Nis (szerb)
18.00: KuPS Kuopio (finn)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)
18.30: Balzan (máltai)–NK Domzale (szlovén)
18.30: FK Riteriai (litván)–KÍ (feröeri)
18.30: MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)–Levszki Szófia (bolgár)
19.00: Radnik Bijeljina (bosnyák)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
19.00: Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi)
19.00: Liepaja (lett)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)
19.00: Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír)
19.00: Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén)
19.00: Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri)
19.00: Dinamo Tbiliszi (grúz)–UE Engordany (andorrai)
19.00: Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
19.00: Bröndby IF (dán)–FC Inter Turku (finn)
19.00: Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel)
19.00: Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír)
19.00: Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai)
19.00: Molde FK (norvég)–KR (izlandi)
19.00: Cliftonville (északír)–Haugesund (norvég)
19.00: Speranta Nisporeni (moldovai)–Neftci PFK (azeri)
19.30: CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz)
20.00: Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett)
20.00: Connah's Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót)
20.30: FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai)
20.30: Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény)
20.45: Saint Patrick's (ír)–IFK Norrköping (svéd)
20.45: Aberdeen (skót)–RoPS Rovaniemi (finn)
20.45: Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
21.00: NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
22.00: Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini)
22.00: Stjarnan (izlandi)–Levadia Tallinn (észt)

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
18.00:
 Paksi FC–FK Zorja Luhanszk (ukrán I.)
18.00: Újpest FC–FC Ajka (NB II)

U17-ES VILÁGBAJNOKSÁG
15.00: a csoportok sorsolása, Zürich 

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, EGYIPTOM
NEGYEDDÖNTŐ
18.00: 
Elefántcsontpart–Algéria (Tv: Sport1)
21.00: Madagaszkár–Tunézia (Tv: Sport1)

FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU

MŰUGRÁS
Péntek, 4.00: 
férfi 1 méter, selejtező 
8.30: női 1 méter, selejtező 
MŰÚSZÁS
Péntek, 4.00: 
egyéni technikai, selejtező 
9.00: páros technikai, selejtező (Gács Boglárka, Dávid Janka)
A világbajnokság eseményeit az MTVA közvetíti

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ATLÉTIKA
10.00: 
U23-as Európa-bajnokság, Svédország, 1. nap (Tv: Eurosport2) 

GOLF
22.00: 
John Deere Classics, Silvis, 1. nap (Tv: Sport2)

KERÉKPÁR
13.05: 
Tour de France, 6. szakasz, Mulhouse–La Planche des Belles Filles, 160.5 km, hegyi befutó (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
NŐI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, GYŐR
18.30: 
MAGYARORSZÁG–Montenegró (Tv: Duna World) 

SPORTLÖVÉSZET
Futócéllövő Európa-bajnokság, Gyenesdiás, férfi és női 30+30 

TENISZ
14.00:
 Wimbledon, 10. nap, női elődöntő (Tv: Eurosport2)

UNIVERSIADE, NÁPOLY
19.55: kosárlabda, férfi döntő (Tv: Eurosport2) 

2019.07.21 19:28:20

Minden más foci BORBÉLY LÁSZLÓ (Santos, Guarujá, Praia Grande)

A futball kitörési lehetőség a nyomorból. És valóban, mindenhol pattog egy labda még sötétedés után is.

2019.07.21 23:23:00

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A közép-kelet-európai térség globális futballjelenség által beárazott csapatainak izmosodását érzékelem, bár természetesen nem fogadnék nagy összegben, hogy valamennyi ország képviselve lesz az őszi focishow-ban.

2019.06.23 12:28:52

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

MAJDNEM-TRANSZFEREK. A vitéz uraknak és „Nem!″, a Milan, a Fiorentina, a Roma, a Barca és az Atlético is maradt le magyarokról.

2019.07.19 20:22:34

Minden más foci MAROSI GERGELY

Az ANK fináléja olyan volt, mint az egész torna, Bagdad Bunedzsah 2. perces találata döntött.

2019.07.18 17:45:16

Minden más foci nemzetisport.hu

Július 14. és 27. között Örményország ad otthont a 18. U19-es kontinensviadalnak.