Ázsia-kupa: megvan az első két továbbjutó

2015.01.13. 12:00
A házigazda ausztrálok a továbbjutásnak is örülhettek (Fotó: Action Images)
Elkezdődött a csoportkör második fordulója a labdarúgó Ázsia-kupán. Az A-csoportban Dél-Korea és Ausztrália is győzött, ezzel az utolsó forduló eredményétől függetlenül mindkét válogatott kiharcolta a továbbjutást.

A korábbi meccsen Dél-Korea – Omán után – Kuvaitot is 1–0-ra győzte le, a mindent eldöntő találat a 36. percben született egy közeli fejesből.

A házigazda Ausztrália már egy félidő alatt eldöntötte az Omán elleni találkozót, a szünetben 3–0-ra vezetett, végül néggyel nyert a végére elfáradó és széteső Omán ellen. Mindez azt jelenti, hogy eldőlt a két továbbjutó kérdése, a csoportkör harmadik fordulójában Ausztrália és Dél-Korea egymás között dönt a csoportelsőségről.

16. ÁZSIA-KUPA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Omán–Ausztrália 0–4 (McKay 27., Kruse 30., Milligan 45.+3 – 11-esből, Juric 70.)
Kuvait–Dél-Korea 0–1 (Nam 36.)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Ausztrália 6 pont (8–1), 2. (és továbbjutott) Dél-Korea 6 (2–0), 3. Kuvait 0 (1–5), 4. Omán 0 (0–5)