Arany-kupa: az Egyesült Államok zavarba ejtő vereséget szenvedett Panamától

2011.06.12. 06:58
Az Egyesült Államok hatalmas meglepetésre 2–1-re kikapott Panamától az Arany-kupa C-csoportjának második fordulójában. A kvartett másik meccsén Kanada 1–0-ra győzött Guadeloupe ellen.

A házigazda amerikaiak szörnyen kezdték a magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendezett találkozót, és kétgólos hátrányba kerültek, miután Luis Tejada vezetést szerzett, majd Gabirel Gómez tizenegyesből növelte Panama előnyét.

A második játékrészben már hiába talált magára Bob Bradley csapata, Clarence Goodson gólja csak a szépítésre volt elég, így Panama továbbjutott, míg az Egyesült Államok és Kanada sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség (CONCACAF) labdarúgó-válogatottjait felvonultató torna mindegyik csoportjából az első kettő jut be a negyeddöntőbe, és kvalifikációt szerez a három harmadik helyezettből a két jobbik is.

ARANY-KUPA
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ, TAMPA
Kanada–Guadeloupe 1–0 (De Rosario 51. – 11-esből)
Egyesült Államok–Panama 1–2 (Goodson 66., ill. Tejada 19., Gómez 36. – 11-esből)