1. HNL: az utolsó pillanatban mentett pontot az Eszék

T. Z.T. Z.
2024.02.23. 19:11
Az eszékiek értékes egy pontot szereztek a Lokomotiva vendégeként (Fotó: nk-osijek.hr, archív)
Az NK Osijek a 94. percben szerzett tizenegyessel mentett pontot az NK Lokomotiva vendégeként a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 24. fordulójának pénteki játéknapján.

Előzetesen is szoros meccset ígért a tabella negyedik helyén álló NK Osijek és az ötödik NK Lokomotiva összecsapása, és a szurkolóknak nem is kellett csalakozniuk, az utolsó pillanatig kiélezett csatát vívtak a felek. A 31. percben Art Smakaj vezetést szerzett a Lokomotivának, és a hazai csapat egészen a 94. percig őrizte is előnyét. Ekkor azonban tizenegyest kaptak az eszékiek, Ramón Miérez pedig nem hibázott a büntetőpontról, kialakította az igazságosnak mondható 1–1-es végeredményt.

A döntetlennek köszönhetően a tabellán maradt minden változatlan, az NK Osijek a negyedik, az NK Lokomotiva az ötödik. A két együttest továbbra is öt pont választja el egymástól.

HORVÁT 1. HNL
24. FORDULÓ
Lokomotiva Zagreb–NK Osijek (Eszék) 1–1 (Smakaj 31., ill. Miérez 90+4. – 11-esből)