Ázsia-kupa: Jordánia a rendes játékidő hosszabbításában döntött Irak ellen

B. A.B. A.
2024.01.29. 15:41
Jordánia a hosszabbításban két gólt lőve ejtette ki Irakot (Fotó: Getty Images)
Jordánia a rendes játékidő ráadásában két gólt szerezve legyőzte Irakot a labdarúgó Ázsia-kupa nyolcaddöntőjében (3–2), és bejutott a legjobb nyolc közé. Fordított és továbbjutott a házigazda Katar is, amely Palesztinát múlta felül 2–1-re.

IRAK–JORDÁNIA

A hibátlan csoportkört teljesítő Irak a négy ponttal csoportharmadik Jordániával mérkőzött meg. A vezetést meglepetésre Jordánia szerezte meg az első félidő végén, Al-Naimat lecsapott a pálya közepén az eladott labdára, végigvezette a tizenhatosig, majd a kapust átemelve a hálóba továbbított.

A második félidőben Irak feljebb kapcsolt, és Szuad Natik szöglet utáni fejesével szépített a 68. percben. Sőt nyolc perccel később már a vezetést is megszerezte Ajmen Husszein révén, aki jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot. Az ünneplésért viszont Husszein megkapta második sárga lapját, így emberelőnybe került Jordánia. A piros mezesek egymás után dolgozták ki a veszélyes helyzeteket, aminek meg is lett az eredménye. A rendes játékidő hosszabbításának ötödik percében Jazan al-Arab a kapusról kijövő labdát a kapuba pofozta, majd két perccel később Nizar al-Rasdan volt eredményes távolról. 2–3

Jordánia a legjobb nyolc között Tádzsikisztánnal mérkőzik meg.

KATAR–PALESZTINA

Hasonló volt a szereposztás a játéknap másik mérkőzésén is, ahol a házigazda és három győzelemmel csoportelső Katar a négypontos Palesztinával találkozott. Ahogy a délutáni mérkőzésen, ezúttal is az esélytelenebbnek tartott csapat szerzett vezetést. Ráadásul itt is egy eladott labda okozott problémát, Odaj Dabbag két védőt is kicselezett, majd a tizenhatos vonaláról ballal a bal alsó sarokba helyezte a labdát a 37. percben. 0–1

A hazaiak még a félidő vége előtt egyenlítettek. A hosszabbítás hatodik percében Akram Afif szögletéből Haszan al-Hajdosz teljesen üresen lőhetett 11 méterről a kapuba. 1–1

A folytatásban nem kellett sokat várni az újabb gólra. Mohammed Szaleh szabálytalanságát követően Afif talált be tizenegyesből, így már Katar vezetett 2–1-re a 49. percben. Ezt követően hiába próbálkozott ötször is Palesztina, nagy veszélyt nem jelentett a házigazda kapujára.

Palesztinának nem sikerült a csodával felérő továbbjutás, de története során most először továbbjutott a csoportkörön a kontinenstornán. A címvédő Katar a legjobb nyolc között a keddi Üzbegisztán–Thaiföld összecsapás győztesével találkozik.

ÁZSIA-KUPA (KATAR)
NYOLCADDÖNTŐ
Irak–Jordánia 2–3 (Natik 68., Ajmen Husszein 76., ill. Al-Naimat 45+1., Al-Arab 90+5., Al-Rasdan 90+7.)
Katar–Palesztina 2–1 (Al-Hajdosz 45+6., Afif 49. – 11-esből, ill. Dabbag 37.)
KORÁBBAN
Ausztrália–Indonézia 4–0 (Baggott 12. – öngól, Boyle 45., Goodwin 89., Souttar 90+1.)
Tádzsikisztán–Arab Emírségek 1–1 (Hanonov 30., ill. Al-Hammadi 90+5.)  – 11-esekkel 5–3